Zavrieť

Porady

Mám povinnosť platiť dane alebo nie?

Zdravím, mám 17 a predávam rôzne itemy v jednej MMORPG hre. Momentálne zarábam dosť slušne a chystám sa expandovať tak by ma zaujímalo pri akej čiastke by som sa mal zastaviť(aspoň do 18-tich) a nemať povinnosť platiť dane.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil fbomber : 15.07.16 at 18:24
4 komentárov     zbaliť
avalik Na zaklade coho predavas "itemy". Je to tovar? Sluzba? Ci to predavas ako licenciu? Je v sulade s obchodnymi podmienkami platformy cez ktoru ponukas a predavas svoje itemy, ze nie si este plnolety?
fbomber Item ako tovar v hre. Ľudia sa mi ozvú alebo mi pošlú objednávku, pošlú mi peniaze a ja im pošlem požadovaný tovar v hre.

K tej platforme... robím to na meno rodinného príslušníka, takže všetko fajn.
KEJKA a ten rodinný príslušník čo robí? ak je to na jeho meno tak sú to právne jeho príjmy a musí ich riešiť on.
fbomber Áno, ale ja (resp. on) sa nechystám platiť dane. Moja otázka je, že koľko toho môžem zarobiť bez toho, aby som musel platiť dane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    len také info k daniam ... povinnosť platiť dane je rovnaká u 10 ročného daňovníka, u 17 ročného daňovníka, u 20 ročného daňovníka...
    to záleží skôr od toho - že o aký príjem (či je zdaniteľný) sa jedná.
    no a pozerám - píšeš, že to robíš na cudzie meno - tak to nie je tvoj problém, ale problém tej dotyčnej osoby
    je možné - že ten dotyčný to musí zdaniť od 1 eura, lebo určite má aj iné príjmy?? . (neviem ale, podľa čoho vlastne máš ten príjem)
    Naposledy upravil Katy a R : 17.07.16 at 10:24
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fbomber Podľa toho čo som pozeral, je to zdaniteľný príjem.
    Katy a R doplnila som - ale bez upresnenia je tu škoda niečo písať. pozri zák o DzP
    fbomber Dotyčný nemá žiadny prijem z podnikania.

    Získavanie príjmu:
    V hre zarobím hraciu menu
    Reklamujem svoje služby
    Zákazník sa mi ozve a podá objednávku, pošle mi peniaze, ja mu pošlem menu v hre
    Katy a R ešte raz - alebo doplň, alebo študuj zákon. Ja napr neviem identifikovať ten príjem - možno ??? by som ho dala do § 8 - ale fakt neviem (to musíš ty vedieť)
    A nepísala som o príjme z podnikania - ten dotyčný robí DP zo všetkých (celosvetových) zdaniteľných príjmov. Nielen z príjmov z podnikania!
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak to robis na meno rodinneho prislusnika, tak prijmy si ma zdanit on.
    Ten tovar, ktory predavas, ako ho ty ziskas?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fbomber Viem, že to má zdaniť on, ja potrebujem vedieť, že od akej čiastky by sa musí začať daniť.

    V hre je niečo ako aukčný dom, ja ho manipulujem aby som získal zisk. Jedná sa o hraciu menu.
    Katy a R to nie je skutočný tovar - to je hra https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...3jojswwPX6gi7g
    fbomber Ale predsa je to zdaniteľný príjem, nie?
    avalik Hracia mena? Absolutne nechapem ako sa to premeni na realnu menu ... podstatne je, ze osoba ktora takto obchoduje, musi identifikovat vysku prijmu, a druh prijmu - ci ide o prijem z podnikania - definiciu najdes v zivnostenskom zakone, pripadne ci ide o ine prijmy - potom vies urcit hranicu ci su zdanitelne alebo nie ... ale kedze to robis na rodinneho prislusnika, tak je to jeho problem a aj pripadny postih za nelegalne podnikanie, ak by islo o podnikanie.
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Keď budeš mať plné všetky igelitky. To vieš, doba kešu ešte úplne neskončila.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fbomber Problém je v tom, že keď to chcem robiť cez PayPal tak sa všetky aktivity s peniazmi posielajú úradom tak si chcem byť istý.
    bodliak "všetky aktivity s peniazmi posielajú úradom"

    trochu paranoja.
    Aké aktivity a akým uradom ?

    Čo si myslíš, že PayPal pošle na Slovensko a komu ?
    fbomber Nieje to paranoja, majú to napísané v zluve o ochrane osobných údajov.

    Posielajú sa finančné aktivity - príjem napríklad, to sa pošle banke a banka to posiela úradom.
      zbaliť
    kopretinka 17.07.16 10:52 priradil do Porady
    kopretinka 17.07.16 10:48 priradil do Porady

    Mám povinnosť platiť dane alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.