Zavrieť

Porady

Novy notebook sa z nicoho nic vypina

Dobry den mám novy notebook MSI gl62 skrátka herní notebook. No a mam taky problem z ničoho nič sa mi vypína. neviete mi poradiť čím by to mohlo byt?
zatiaľ sami to stalo 2x odkedy som ho zapal .. mam ho max 3 dni no a neviem si dať s tym rady. čítal som niekde že by to mohlo byt aj prehriatie cpu ... no aj tak mi to moc nedalo
10 komentárov     zbaliť
ivka70 A co na nom robis vtedy, ked sa vypne?
LukasMSI ďakujem za reakciu na moju otázku.Jak som uš písal nižšie ledva som ho stihol rozbaliť a nainštalovať tam nejaké programy ako antivirák a nainštalovať tam respektívne aktualizovať alebo stiahnuť nove ovládače do grafickej , a podobne prkotiny max. som bol na nete. raz sa mi vipol práve ked som bol na nete a aktualizovala sa mi grafická karta nividia .... a druhí krát keď som dohral jednu hru ktorá ma totálne žebrácke požiadavky proste nič z čoho by mohol byt prehriaty ...
misoft Pochybujem, že po troch dňoch by sa už začal prehrievať.
Jediná rada - reklamovať. Už sa tu v Porade písalo, čo a ako.
Keďže sa vyskytujú chyby už tri dni po kúpe = MSI môžeme považovať za chybný od výroby. Ty sa v ňom nevŕtaj.
LukasMSI diky za radu uvidím či mi to bude robiť aj naďalej a podla toho budem postupovať.
sosak A kde máš položený zapnutý notebook? Nemáš zakryté - zapchaté vetracie otvory? Časť vetracích otvorov je od spodu notebooku a keď ho položíš zapnutý na deku, perinu, alebo ho máš na kolenách a odev prekrýva otvory, tak sa obmedzuje prietok vzduchu potrebného na chladenie a môže sa prehrievať. Na videu je vidieť vetracie otvory zo spodnej časti notebooku:
LukasMSI ďakujem všetkým za radi a pomoc , no vec sa má takto notebook mam na chladiacej podložke značky hama a nikdy som nemal a ani neplánujem ho davat na deku a podobne veci viem že by sa zablokoval prísun čerstvého vzduhu a ti by sa aj prehrieval. zatiaľ som na notebooku nehral žiadne náročne hry kedže som ho ledva rozbalil a nainštaloval tam nejaké tie veci ako antivírak atd... takže sami to tiež nezdá že by to bolo prehrievaním . ďalšia vec mam v ňom od novoty nainštalovaní program alebo čotoje : MSI DRAGON GAMING CENTER ked nan kliknem je tam system monitor,utility,instant play a device setings. no a v tom system monitor jeaj teplota cpu ktorá je okolo 51 aš 54°c no neviem či je to optimálna či normálna teplota ale da sa znížiť rapidne ak zapnem cooler boost ,čoje nejakí rýchli chladič... no a ďalej to mam nastavene na najšetrnejšie na green mod .tak ozaj neviem čim to môže bit. no každopádne budem sledovať či mi to bude ešte robiť.
misoft Teplota CPU 51-54°C je v norme. CPU sa sám chráni pred poškodením tým, že sa "zablokuje" a vyšle chybové hlásenie OS, ktorý sa vypne. Mnohé CPU sú schopné makať aj pri 70°C - vtedy max. znížia frekvenciu jadier, aby sa znížila spotreba a takto sa ochladil. Preto píšem - po troch dňoch prevádzky veľmi pochybujem o kolapse následkom teploty.
Dalo by sa pozrieť ešte do BIOSu - pozrieť, ako je nastavené sledovanie teploty, aký režim je nastavený (vypnutie, reštart) a pri akej teplote. Je možné, že BIOS je od výroby (defaultne) nastavený na vypnutie pri teplote CPU 50°C...
Príklad:
http://i286.photobucket.com/albums/l...psf1702d71.jpg
LukasMSI misoft ďakujem za rady ak sa to bude opakovat pozriem to v biose a ak by to nepomohlo budem kontaktovať predajcu ktorím je alza. dalšia vec včera mi notebook pracoval 100% môžem ho pochválit) včera mi nevypol ani 1x. takže uvidíme dufam že sato už nebude opakovat a bude pracovat jak ma.
LukasMSI zase 1 den to vydržalo a dneska mi to spravil zase no teraz som si všimol že sa rozhučal ventilátor alebo chladenie... a v pravom hornom rohu čo je to tlačítko na vypínanie notebooku tak to sa z normálne svietiaceho namodro rozsvietilo na červeno a v tom hasol celi notas. Kedže si s tím už ozaj neviem dat rady budem kontaktovať alzu či mi oni niečo neporadia čim by to mohol byt a ak nie tak im to pošlem ...
misoft Keď prešlo z modrej do červenej - značí problémy s chladením, alebo (ako som spomínal) so zle nastaveným BIOSom. Takže - je nový - reklamuj.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kedze je NB novy,je mozne ze stahuje este stale aktualizacie a pod. To trva dlho, nemala by si prerusovat a vypinat.
    Takze nechaj ho vsetko "spracovat",potom si ho nastav,ako ti vyhovuje,pouzivaj ho a sleduj.
    Ak by sa chyba opakovala, urcite reklamuj.
    misoft Písal - nečakane sa vypne - on ho nevypína. Aktualizáciami (sťahovaním) to nebude.

    Novy notebook sa z nicoho nic vypina

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.