Zavrieť

Porady

MBI

4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ahojte,

cez víkend ma navštívila maklerka z MBI. Hovorila veľa o výhodnoti produktov tejto spoločnosti. Máte niekto nejaké skúsenosti s touto spoločnosťou?
Usporiadat
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

No ja nejaké skúsenosti mám a veľmi dobré teda ani zďaleka nie sú. Firmy ako MBI, OVB a pod. by mali podľa mňa zrušiť /aj keď určite sa aj tam nájde pár odborníkov, ktorým neide iba o výšku provízie a pod./ Čiže v skratke podpíšete zmluvu, ktorá je podľa nej v súčastnosti úplná jednička, majú zmluvy iba s najlepšími poisťovňami a pod. (v skutočnosti možno tá poisťovňa dáva najvyššie provízie, aj keď tá zmluva možno je dobrá, ale určite tomu never a prever si všetky ostatné možnosti, ale keď to urobíš , už vlastne ani nepotrebuješ makléra, ale to naj si vyberieš sama a tvrdenia , že oni majú exkluzívne zmluvy, ktoré ti ani materská poisťovňa nedá , no tiež si to prever, v čom to asi bude ? / Keď by si už tú zmluvu podpísala, máš k tomu akože aj servis, ktorý v skutočnosti znamená, že o rok za tebou príde a povie, že teraz je už v tej a tej poisťovni niečo výhodnejšie a aby ste v pôvodnej zmluve niečo znížili a urobili ďalšiu zmluvu s inou poisťovňou a tak to bude pokračovať ďalej a ďalej a tu ešte treba niečo pripoistiť atď. a to má vytvoriť dojem ako máš stále všetko aktuálne naj, pričom z každej ďalšej zmluvy má maklérka ďalšie provízie o ktoré jej v skutočnosti ide. Ďalšia vec je, že také veci , ktoré by mohli byť nie celkom dobré ti zatají a potom ako ti príde zmluva a ty si ju absolútne dôkladne nepreštuduješ /pričom je otázka, či to všetko pochopíš, keď nemáš nejaké právnické vzdelanie/, tak niektoré veci zistíš buď neskôr, alebo keď sa niečo stane. Nehovoriac o tom , že dosť ľudí takto pripravili o pekné peniaze. Veľa názorov a skúseností získaš napr. na www.openiazoch.sk daj si vyhľadať MBI, alebo OVB. Takže moje odporúčanie MBI, OVB nikdy, radšej obehaj pár dôveryhodných poisťovní a vyber si z ich ponuky.
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ja som si ju vypočula, ale hovorila poriadne dlho a prechádzala z jedného produktu na druhy a mňa z nej už bolela hlava. Tak som jej povedala,že si niečo pozriem na nete a popýtala som ju nejaký prospek. Na to mi poveda, že oni nič také nemajú adť.
Na stránke o peniazoch.sk som niečo pozerala, a tie podielové fondy, ktoré ponúkla su v kurze, ibaže majú dosť vysoké vstupné poplatky.
Ďakujem za názor.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

jeeeeeej... oni este existuju? ja som absolvovala jedno ich skolenie, na taky zazitok v zivote nezabudnem. Nevydrzala som polrocny natlak jednej ich pracovnicky Bolo to este velmi davno, v ich zaciatkoch - mali vtedy iba jeden produkt... ale nemam cas teraz o tom pisat to by vydalo na tri-styri prispevky
Tak aspon v skratke: po skonceni ich skolenia som chcela naspat peniaze, ktore som zaplatila za skolenie - ale nie z dovodu neucasti - ale z dovodu nekvality skolenia - mala som dve strany poznamok a nepresnosti, a aj blbosti (!!!) ktore som si pisala pocas skolenia.
Ale nelutujem, ze som tomu obetovala jeden vikend ... to stalo za to!
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...ja mám s nimi tiež skúsenosti... Ešte ak maminka na materskej som uvažovala o niečom "pomimo", na vylepšenie rodinného rozpočtu... Tak som mala na profesii životopis... Ozvala sa mi pani s tým, že práve ona mi ponúka to čo hľadám... Keď sme sa stretli v kaviarni, zistila som že to je bývalá suseda (tá sa na tom dobre nabalila...)+ zobrala si so sebou ďalšie dve panie... No a neviem ako by na vás pôsobilo, keby hneď prvá informácia ktorú vám poskytnú bola: Keď sa dohodneme, budete takto a takto postupovať a zarobíte toľko a toľko... O firme nič. Tak som sa spýtala čo je to za spoločnosť... Vybalili na mňa kopec fotografií zo zahraničných školení, ktoré si síce zaplatím sama, ale ak u nich vydržím tuším tri roky tak mi to vrátia + dajú čoši na vrch...(ešte spomenuli že nie sú ako OVB, lebo oni nevracajú nič). No a zas len, že materská firma je rakúska a zarobím toľko a toľko...v prvom leveli tuším 5-7 tisíc mesačne... Tak som sa pýtala ďalej, či to nezáleží náhodou aj od "množstva zmlúv ktoré získam"...a čo sa stane keď sa mi dariť nebude a nezískam klienta... Ona len cez zuby precedila: Tak sa dohodneme alebo nie? Zdvihla som sa so slovom NIE, ani som si kávu nezaplatila a odišla som. Odvtedy sa mi nezdraví...

No a OVB, vedia v niečom poradiť, ale ako tu už bolo písané, pokiaľ v tom vie ktosi chodiť a má dostatočne veľké ústa - pýta sa na všetko, dokáže to aj sám.

0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Ináč veľmi dobrý názor z iného fóra, ktorý rovnako platí i na MBI a im pod. spol. : " Keď som v OVB začínal môj nadriadený mi povedal. OVB je sviňa, alebo bereš všetko, alebo ťa ošklbe. A teraz po roku odchádzam. Stretávam sa so svojimi kolegami ktorí snívajú svoj sen: nájsť si 10 ludí, ktorí ťa vynesú hore, do rozprávkových príjmov. A o tom to je , posledný je ošklbaný a o hladaní tých posledných.
Ale nelutujem je fakt, že som sa niečo naučil, dôležité je toto pochopiť čo najskôr. Tam ide hlavne o tých 10, kvalita pre klienta je druhoradá. A mne ide hlavne o to druhé a preto odchádzam....
0 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Pripájam sa aj ja, keďže sme takisto naleteli a teraz platíme ako blbci, aby sme neprišli o to, čo sme vložili na začiatku, i keď sa snažíme splátky znižovať na úplné minimum a teraz rozmýšľame o zmrazení fin. prostriedkov.
1. sprostredkovateľ (ináč rodinný priateľ) nám vravel niečo úplne iné - t.j., že tu je výhoda oproti napr. Amslicu, že nie si viazaný tým, že musíš vložiť min. 3 splátky, ale svojimi peniazmi môžeš hýbať hneď od začiatku. BLBOSŤ.
2. Išli sme investovať do fondov - prišla nám POISTNÁ ZMLUVA z Kooperatívy. My sme sa však vôbec nechceli poistiť.
3. Vôbec nám nedal kópie zmlúv. Keď sme ho navštívili druhý deň po tom, čo bol na plese MBI vyhlásený za najlepšieho sprostredkovateľa a dostal zájazd do Ind. oceánu, dal nám čisté návrhy zmlúv, vraj je to jedno, môžeme si to tam prečítať.
4. Dostal sa mi do rúk ich interný obežník. Takýchto oblbnutých je neúrekom. Každý žiada zníženie splátok na minimum, nejakých 7 tis. Sk naposledy a vrátenie peňazí, ale majú smolu.
5. Keď sme sa obrátili na ústredie, že nám neboli odovzdané návrhy zmlúv a že si ich žiadame, dostali sme ako odpoveď z MBI dva žlté samolepiace lístočky (Tix), že nám ich mal dať sprostredkovateľ a nič viac a nečitateľný podpis. Takto jedná so svojimi klientmi, ktorí jej zverili svoje peniaze ospevovaná spoločnosť? Nakoniec nám ich poslala kooperatíva a bol tam dokonca falošný podpis. Chceli sme dať trestné oznámenie, dnes už vieme, že sme mali, aj keď sme boli priateľmi.
6. Manžela, keďže je denne v styku s množsvom ľudí, či potenciálnymi obeťami, ťahali za spolupracovníka, tak nakoniec išiel na ich školenie. Vložili sme 3 tis. Sk, na ktoré sme doteraz nedostali potvrdenie. Vraj tam ani nemusí ísť, stačí keď dá občiansky, pôjde tam na jeho doklad niekto iný a on bude zaregistrovaný ako nový člen. Nakoniec tam šiel, nič si nezapisoval, pretože celé školenie bolo o vplývaní na psychiku obetí, čo sa mu protivili, tak ho prednášajúca karhala, ako to že si nič nezapisuje. Ináč, spravil dve zmluvy na seba a na mňa, za čo dostal províziu, ktorú sme museli zdaniť, keďže je SZČO, náklady sme nemohli odpočítať žiadne. Ináč, väčšinou sú v MBI "odídenci" z Amslica, ktorí odišli po tom, že sa tam medzi sebou "žrali" kvôli províziam.
Takže dobre si to rozmyslite, sú aj čestní ľudia a sú aj iné spôsoby investovania. A keby ma chcel niekto nebodaj napadnúť, nebodaj sa to niekoho dotklo, je nás veľmi veľa nespokojných...
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Súhlasím s tým, že je v súčasnosti veľa kvázi "poradcov". Je to dané presne tým, citujem:" nájsť si 10 ludí, ktorí ťa vynesú hore, do rozprávkových príjmov. A o tom to je , posledný je ošklbaný a o hladaní tých posledných. "
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Tak Vám všetkým ďakujem za názory. S tousto spoločnosťou som nemala žiadne skúsenosti, ale po tomto čo tu čítam, radšej ani nechcem mať.
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Tak Vám všetkým ďakujem za názory. S tousto spoločnosťou som nemala žiadne skúsenosti, ale po tomto čo tu čítam, radšej ani nechcem mať.
0 0
sroto51 sroto51

sroto51 je offline (nepripojený) sroto51

Monča Pozri príspevok
Pripájam sa aj ja, keďže sme takisto naleteli a teraz platíme ako blbci, aby sme neprišli o to, čo sme vložili na začiatku, i keď sa snažíme splátky znižovať na úplné minimum a teraz rozmýšľame o zmrazení fin. prostriedkov.
1. sprostredkovateľ (ináč rodinný priateľ) nám vravel niečo úplne iné - t.j., že tu je výhoda oproti napr. Amslicu, že nie si viazaný tým, že musíš vložiť min. 3 splátky, ale svojimi peniazmi môžeš hýbať hneď od začiatku. BLBOSŤ.
2. Išli sme investovať do fondov - prišla nám POISTNÁ ZMLUVA z Kooperatívy. My sme sa však vôbec nechceli poistiť.
3. Vôbec nám nedal kópie zmlúv. Keď sme ho navštívili druhý deň po tom, čo bol na plese MBI vyhlásený za najlepšieho sprostredkovateľa a dostal zájazd do Ind. oceánu, dal nám čisté návrhy zmlúv, vraj je to jedno, môžeme si to tam prečítať.
4. Dostal sa mi do rúk ich interný obežník. Takýchto oblbnutých je neúrekom. Každý žiada zníženie splátok na minimum, nejakých 7 tis. Sk naposledy a vrátenie peňazí, ale majú smolu.
5. Keď sme sa obrátili na ústredie, že nám neboli odovzdané návrhy zmlúv a že si ich žiadame, dostali sme ako odpoveď z MBI dva žlté samolepiace lístočky (Tix), že nám ich mal dať sprostredkovateľ a nič viac a nečitateľný podpis. Takto jedná so svojimi klientmi, ktorí jej zverili svoje peniaze ospevovaná spoločnosť? Nakoniec nám ich poslala kooperatíva a bol tam dokonca falošný podpis. Chceli sme dať trestné oznámenie, dnes už vieme, že sme mali, aj keď sme boli priateľmi.
6. Manžela, keďže je denne v styku s množsvom ľudí, či potenciálnymi obeťami, ťahali za spolupracovníka, tak nakoniec išiel na ich školenie. Vložili sme 3 tis. Sk, na ktoré sme doteraz nedostali potvrdenie. Vraj tam ani nemusí ísť, stačí keď dá občiansky, pôjde tam na jeho doklad niekto iný a on bude zaregistrovaný ako nový člen. Nakoniec tam šiel, nič si nezapisoval, pretože celé školenie bolo o vplývaní na psychiku obetí, čo sa mu protivili, tak ho prednášajúca karhala, ako to že si nič nezapisuje. Ináč, spravil dve zmluvy na seba a na mňa, za čo dostal províziu, ktorú sme museli zdaniť, keďže je SZČO, náklady sme nemohli odpočítať žiadne. Ináč, väčšinou sú v MBI "odídenci" z Amslica, ktorí odišli po tom, že sa tam medzi sebou "žrali" kvôli províziam.
Takže dobre si to rozmyslite, sú aj čestní ľudia a sú aj iné spôsoby investovania. A keby ma chcel niekto nebodaj napadnúť, nebodaj sa to niekoho dotklo, je nás veľmi veľa nespokojných...
Ty si bola tiež oklamaná na školeniach o produktoch? Ja áno, podal som trestné oznámenie na inštruktora.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

4326, môžem ti s istotou povedať, že ak sa dáš do tejto pyramídovej hry, nedoplatíš sa... Na začiatku to vyzerá sľubne, no skús si prečítať zmluvu a porozmýšľaj takým sedliackym rozumom nad systémom toho všetkého. Myslím, že dôjdeš k tomu, že radšej od toho ruky preč!
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

Mozno zase jeden prehresok proti etikete, ale je to svinska firma. Zamestnanci nemozu povedat vlastny nazor, ba dokonca nemozu poradit klientovi co je v skutocnosti pre neho najlepsia volba, alternativa. Namiesto toho vam aj od zadu povedia naspamät naucene veci, ktore vam musia vtlkat do hlavy. Maju podpisane zmluvy o spolupraci, sprostredkovani s bankami a tie uz maju plne zuby toho, ze sa k nim chodia 70 rocni klienti, ktori sa citia podvedeni, lebo OVB im poradila sluzby internetbankingu, stavebne sporenia, zivotne poistky a neviem co este, skratka co sa im neoplati, ale oplati sa to OVB
0 0
mihihi mihihi

mihihi je offline (nepripojený) mihihi

Dobrý deň!Ja som tiež natrafila na OVB A cez OVB som sa dala poistiť v kooperatíve a malého syna som poistilo a seba v generali s vynikajúcimi výhodami(keď sa matka poistí s dietaťom).A moj problém:Nemohla som to splácať(fin.stranke) tak som to išla po roku porušiť v kooperatíve mi zrušili zmluvu ale v generali mi zmluvu nezrušili ani nepoznali taky produkt a doteraz platím v generali.Poradte mi čo mam robiť.Ďakujem
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Z vlastnej skúsenosti: poznam cloveka co sa dal k OVB dost skoro a naozaj ako sa tu uz pisalo - ma sa fakt dobre (ale ako to vypada s tymi pod nim nechcem ani vediet). ;-)
0 0
hari hari

hari je offline (nepripojený) hari

ahojte, o MBI len toľko, že moja bývalá šéfka bola ich "maklérkou", nestačila jej provízia akú dostávala, chcela sa dostať čím skôr na vrchol slávy, a teraz má na krku trestné oznámenie za falšovanie zmlúv, aj spolu s manželom. hlavné je že boli v las vegas a v indickom mori. čo s podvedeným klientom????
0 0
Paulina9 Paulina9

Paulina9 je offline (nepripojený) Paulina9

4326 Pozri príspevok
Ahojte,

cez víkend ma navštívila maklerka z MBI. Hovorila veľa o výhodnoti produktov tejto spoločnosti. Máte niekto nejaké skúsenosti s touto spoločnosťou?
AHOOOOJ JA MILUJEM MBI A CHCEM TAM ROBITTTT
0 0
sterdo sterdo

sterdo je offline (nepripojený) sterdo

Bol som tiež na školeniach OVB, keď som zistil ako to tam chodí (asi tak tých 10 ľudí a ...), to bolo pred piatimi rokmi. Teraz som náhodou kvôli hypotekárnemu úveru naďabil na pani, ktorá mi pomáha vybavovať ten úver (poznala geometra,odhadcu ...), a ani som nevedel, že je v MBI (až keď mi dala vizitku), a čo to vlastne je MBI (to som sa dozvedel až tu).Som s ňou zatiaľ spokojný.Neponúkala mi ku podivu žiadne poistky a pod.
0 0
SIVPEPE SIVPEPE

SIVPEPE je offline (nepripojený) SIVPEPE

Ja nemôžem súhlasiť so všetkým čo sa tu píše. Ja som stretol v MBI naozaj seriozného pána, ktorý mi veľmi dobre poradil a som s tým spokojný.
Nebojte sa nemal to so mnou jednoduché, lebo trochu vidím do financíí. Podarilo sa mu to až na tretí krát a až po pol roku a medzi tým som si túto firmu veľmi dobre preklepnúl. Ale všetko to závisi od ľudí. Ja by som povedal, že ak Vám niekto ublížil tak to nebolo MBI, ale niejaký "babrák", ktorému možno íšlo iba o výplatu, ale takýto ludia sú aj v bankách aj poisťovňach a preto nemusí byť celá spoločnosť zlá. Mne sa ich produkty, ktoré mám páčia a už som ich porovnával v mnohých poisťovniach. Ale ako som napísal je to o serioznosti ľudí a na nich ste asi nemali šťastie.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

SIVPEPE : určite máš pravdu, ale o čom je firma , kde x % sú odborníci, ktorí o fin. trhu vedia max. to čo sa naučia na školeniach a čo im povedia zhora, y % ide o výšku provízie a z % sú dajme tomu fakt machri, pričom x a y tvoria väčšinu a sú ešte rôznorodo premiešaní. Predstav si, že v nemocnici z 10 lekárov ti dvaja majú šancu zachrániť život , ostatní sú bez šance. Ty si si to dajme tomu dôkladne preveril a bolo ti jasné, kde je čo výhodnejšie a nakoniec si sa poistil cez nich, lenže potom prakticky ani nepotrebuješ poradcu, lebo všetko si obeháš a porovnáš sám. A ešte by ma zaujímalo , či si bol aj v poisťovni, s ktorou máš zmluvu cez MBI a povedali ti , že priamo cez nich sa takýto výhodný produkt nedá urobiť, iba cez MBI ???
0 0
Ella Ella

Ella je offline (nepripojený) Ella

Mňa OVB získalo tým, že nepožadovali vopred peniaze..... Ale keď som sa chcela dozvedieť viac o produktoch, vybavili ma tým, že informácie sú za odmenu. Teda balamutiť klientov naslepo. A pretože mi to ako účtovníčke vadilo, tak som sa s nimi rozlúčila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať