Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku

Dobrý deň,
zamestnanec nastúpil k nám dňa 03.05.2016. Dnes, t.j. 08.08.2016 končí pp dohodou. Má 23 rokov. Takže mne vychádza 20/12 x 3 mesiace. Ja by som povedala na 5 dní dovolenky má nárok. Program mi káže 3,5 dňa. Počita sa to nejako ináč ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ako si vyratala 3 mesiace?
    Ak odpracoval viac ako 60 dni, ma narok na pomernu cast rocnej dovolenky - za kazdy CELY mesiac trvania PP ,cele mesiace boli len jun a jul (maj netrval PP cely mesiac a august tiez nie), takze 20/12*2 = 3,5 dna.
    Iwett Ďakujem, ja som rátala aj máj.Tak to je dosť kruté, keď nastúpi 01.05, má nárok na aj za máj a keď nasúpi 02.05, tak sa máj neráta
    Tweety Áno, tak

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Má nárok na 2/12 z ročného nároku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Ďakujem, ešte že ma program upozornil
    Tweety Nepozrela si ZP?
    Iwett Ja nie som riadna mzdárka, robím rozviazanie PP raz za rok, a len som sa zamyslela, prečo to nie sú 3/12. A čítala som to, len som si to akosi dobre nepozrela, že za celý mesiac, brala som že je skoro celý
    Tweety ok
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.