Zavrieť

Porady

NEZAMESTNÁVANIE INVALIDA

zdravím všetkých,

neviem či to patrí aj do porady o mzdách, ale mám dotaz - menilo sa niečo v odvode za nezamestnávanie invalida? odvod na Úrad práce, po tom čo to prevzala sociálka??
Vlani som to firmám zaúčtovala na 379, ale dodnes to neuhradili, čo s tým? a robím k 30.8.2004 jedno DP a neviem či im to mám dávať v roku 2004 do účtovníctva.... VIE TO NIEKTO ????, horí mi to, dík.......

dík za každú pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Spoločnosť, ktorá v r.2004 nezamestnávala občana s telesným postihnutím, je povinná v r.2004 odviesť na účet úradu práce, sociálnych vecí a rodiny sumu 19500 Sk (6500 Sk minimálna mzda x 3). Ak sumu úradu neuhradí ani v lehote na podanie priznania k dani príjmov PO, t.j. do 31.3.2005 (tak, ako to ukladá zákon o službách zamestnanosti), pôjde o daňový výdavok tejto spoločnosti v roku 2004.

    Citovala som Dane a účtovníctvo, Vzory a prípady 11/2004 str.65 príklad 45.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    moc ďakujem, nie je tam náhodou aj presný zákon?-, musím to predložiť odkiaľ to mám - nemohla som skôr, mám chrípku. vďaka

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Podľa zákona č.5/2004 - Deviata časť - § 65.

    Podľa § 63 ods.3 - Celkový počet zamestnancov na účely odseku 1 písm. d) je priemerný evidenčný počet zamestnancov vo fyzických osobách za kalendárny rok. Do celkového počtu zamestnancov sa nezapočítavajú zamestnanci, ktorí plnia úlohy zamestnávateľa v zahraničí.
    Podľa pokynov k štatistickým výkazom sa do priemerného evidenčného počtu zamestnancov započítavajú iba zamestnanci v riadnom pracovnom pomere a podľa toho sa tam nezapočítavajú zamestnanci na dohodu. Aspoň ja si to takto vysvetľujem.
    Ak budem mať poruke metodické pokyny k priemernému evidenčnému počtu zamestnancov, ktoré prikladá ŠÚ k štatistickým výkazom, tak to tu môžem pripojiť. Možno by sa to dalo nájsť aj na stránke ŠÚ.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Moc ďakujem, ja som len konzultovala túto vec s auditorkou a ona mi hovorila, že sa jej zdá že v 2004 povinnosť platiť túto "pokutu" - asi už nie je , ale ešte to overujeme, tak ja len kôli tomu že či to mám ešte účtovať, či nie? - v tomto mi asi ŠÚ nepomôže, ide mi o účtovnícky problém. - tak som dúfala, že niekto bude vedieť či sa tento problém treba v účtovníctve za rok 2004 riešiť, či nie. Hoci podľa príspevku z Dane a účtovníctvo zrejme áno..., len som potrebovala konkrétne nájsť zákon, ktorý to určuje.

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Veď ako uvádza accad tak zákon 5/2004 zákon o zamestnanosti ,presne § 65 ods.1
    ... najneskôr do 31.3. nasledujúceho kalendárneho roka odviesť na účet úhradu za každého občana, ktorý mu chýba do splnenia povinného podielu počtu občanov podľa § 9 odst.1 Z.z.5/2004 vo výške trojnásobku mesačnej minimálnej mzdy t.j.6500,-Sk,
    Pokuta sa najviac týka spoločnosti, ktoré zamestnávajú viac ako 20 zamestnancov -§ 63 odst.1 písmena d

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    ano spravne, od 1.2.2004 je zmena zakona, treba si pozriet zakon o sluzbe zamestnanosti, ale velmi vycerpavajuce odpovede na tuto temu daju na urade prace, socialych veci a rodiny na Mileticovej ul.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    moc ďakujem, už som si to stiahla.

    NEZAMESTNÁVANIE INVALIDA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.