Zavrieť

Porady

Platba kartou cez internet

Keď platím kartou cez internet, môžem zadať diakritiku - meno tak ako to mám na karte? Ak ma platba pustila (píše, že je úspešná), je to ok?
Hľadal som na nete, jedni odporúčajú s diakritikou, presne ako na karte, jedni bez diakritiky.
Rozhodol som sa, že dám s diakritikou, tak ako mám na karte. Na účte to mám zo zostatku strhnuté (aj v limitoch platbách kartou na internete).
Takže je to ok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Keď platba prešla - odišla a hlavne prišla, tak je všetko OK. Zbytočne to riešiš. Tvoja prvá platba kartou na internete?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kobrao Ano, prvá. Dík sa povzbudenie a odpoveď. Asi to fakt zbytočne riešim. Ja len, že sa to robilo včera a operácie ešte nie sú zaúčtované. Síce ich vidno v e-bankingu, ako som písal, odrátané aj zo zostatku účtu aj limite karty. Takže asi len čakať kým to zúčtujú
    Kupoval som dialničné znamky - slovenské a maďarské. Hádam keď mi vytlačilo tie potvrdenia, autá budú zaregistrované a zajtra môže sa frčať na dovolenku
    ivka70 Je vikend, operacie budu zuctovane v pondelok, ake presli v pohode, kedze na karte to vidis.
    Je jedno, ci das alebo nedas diakritiku, vezme obe varianty.
    jslancik keby platba neprešla, tak by si o tom na 10000000% vedel. žiadne potvrdenie by ti nevytlačilo, a vrátilo by ťa na stránku platobného portálu. Meno pri platbe kartou je ten najmenej podstatný údaj. Neviem, či som ho pri stovkách platieb niekde zadával. dôležité je číslo, platnosť a kód.
      zbaliť

    Platba kartou cez internet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.