Zavrieť

Porady

Majetkové vyrovnanie pri rozvode.

Do manželstva som vstúpil s vlastným bytom nadobudnutým 2004.Sobáš bol v roku 2013.Manželka vsúpila bez majetku a vlastného príjmu ako študentka. Rok po sobáši som predal vlastný byt za 32000eur. Spoločne sme si zobrali uver v banke 38000eur. Následne sme kúpili byt za 70000eur kde spoločne bývame. Dlžný zostatok k 31.01 2016 bol36700eur. Manželka figuruje ako spoluvlastník na katastri a ako spoludlžník v banke.Moja otázka znie-Na čo mám nárok pro rozvode ja a na čo manželka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa § 150 občianskeho zákonníka máš pri delení BSM nárok na vrátenie toho, čo si zo svojho vložil do spoločného majetku. Takže 32000 je tvojich a zvyšok napoly (majetok aj dlhy). Ak si jedne nechá vyššiu hodnotu ako mu patrí, druhého musí vyplatiť.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    zhruba na polovicu majetku nadobudnutého počas manželstva mínus polovica záväzkov spoločných (závisí ako sa dohodnete-kto bude bývať v byte)

    Majetkové vyrovnanie pri rozvode.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.