Zavrieť

Porady

Je to trojstranný obchod?

Dobrý deň,
je trojstranným obchodom, keď firma SK kúpi ojazdený automobil za účelom predaja v AT a predá ho do CZ? Všetci traja sú platcovia DPH vo svojej krajine
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Trojstranný obchod je taký obchod, na ktorom sa zúčastňujú tri osoby, ktoré sú identifikované pre daň v troch rôznych členských štátoch a predmetom obchodu je dodanie toho istého tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený priamo od prvého dodávateľa k druhému odberateľovi z jedného členského štátu do iného členského štátu.

    Vo vašom prípade nejde o trojstranný obchod.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Ďakujem, ešte jedna otázka, keby si ten automobil posledný odberateľ objednal, tak sa o trojstranný obchod jedná?
    fortunka Islo by o trojstranny obchod ak by sa vsetky tri strany "poznali". Pan z CZ si objedna cez SK sprostredkvoatela (napr) auto z AT. TEda objednavka CZ v AT, ale ide cez slovenskeho obchodnika tiez. DOrpava bude priamo z AT do CZ. Tak. Zjednodusene. AK ne tak nech ma uzaj niekto opravi
    Iwett Ďakujem za vysvetlenie. Takže keby si CZ objednal u SK, SK by kúpil v AT a predal CZ, to by tiež nebol trojstranný obchod? Že by bola dôležitá len u koho sa objedná? Prepáčte, len sa zamýšľam, lebo by som chcela tomu rozumieť. Môžu nastať rôzne prípady:
    CZ objedná u AT, dovezie mu to SK
    CZ objedná u SK, ten mu to dovezie z AT
    CZ neobjedná, len SK kúpi v AT dovezie do CZ.
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Ďakujem. Ja som sa chcela spýtať či sa jedná o trojstranný obchod z dôvodu, keď si neobjednal tretí odberateľ auto. FO SK auto kúpi z AT ale nevie ešte kde ho predá. A ak nájde kupca potom v PL a predá ho, to už nie je trojstranný obchod? Či tomu nechápem?
    avalik No ked este nevie kde ho preda tak mu chyba tretia strana.
    Iwett Ďakujem, ešte jedna otázka, keby si ten automobil posledný odberateľ objednal, tak sa o trojstranný obchod jedná?
    fortunka NIE JE
    Iwett Ďakujem
      zbaliť

    Je to trojstranný obchod?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.