Zavrieť

Porady

Predvolanie ako svedok

Podala som navrh na presetrenie podozrenia z narusania obcianskeho spoluzitia, pretoze dotycny sa mi vyhrazal ublizenim na zdravi. Obvodny urad ma predvolava ako svedka. Mne sa to nezda spravne. Ja som predsa ta osoba, ktorej sa vyhraza niekto a nie ziadny svedok! Svedok coho mam byt? Este som nepozrela do zakona. Vie niekto o tom viac? Ja si myslim, ze by som mala byt predvolana minimalne ako navrhovatel. Dakujem za spolupracu.
Naposledy upravil Laurinkai : 10.09.16 at 15:59
3 komentárov     zbaliť
buchač Keby si podala trestné oznámenie na polícii (prokuratúre), tak by si bola pri výsluchu ako poškodená.
Laurinkai Ja som to podla na policiu a oni to postupili na okresny urad. A mam svedka, ktory to pocul, ze sa mi vyhrazal. A ten pojde svedcit. Dostal tiez predvolanie ako svedok. Tak je to cudne.
misoft Nuž a ako si to predstavuješ? Že napíšeš: Pinďo Omáčka mi na ulici povedal, že ma prizabije... a ty úrad ho potrestaj?
Vieš, čo je prezumpcia neviny? Vieš ty, že i úrad musí vedieť, kedy, kde, ako, za akých okolností, prečo... sa to stalo? Nuž a ako svedok im to všetko "vyklopíš", zapíšu, prečítaš, podpíšeš a úrad bude rozhodovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Podľa toho čo uvádzaš ide o prejednanie priestupku proti občianskemu spolunažívaniu podľa §49 ods. (1) písmeno d) zákona 372/1990 Z.z. o priestupkoch.
    Predvolali ťa ako svedka preto, že prejednanie priestupku nie je na návrh, ale z úradnej povinnosti (pozri §67 ods. (1) zákona 372/1990 Z.z. o priestupkoch). Čiže neide o prejednanie na základe návrhu poškodenej osoby §68 (1). O prejednanie na návrh poškodenej osoby (vtedy by si nebola ako svedok ale poškodená) by išlo vtedy ak by išlo o priestupok podľa § 49 ods (1) písmeno a)
    Naposledy upravil majkii : 10.09.16 at 19:13
    buchač Hm...

    Ani Kristus Pán tomu nerozumie a nie ešte nejaký laik.
    Čo tak preložiť do spisovnej slovenčiny ???
    Odkazy na §§§ nasekám do bludu, tzv. habadej.......

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    navrhovatel je tvoje pomenovanie na podanie oznámenia, najskôr sa musí zistiť skutková podstata veci, preto si predvolaná ako svedok, ak sa zistí čo je vo veci, každý dostane náležitý titul "titul"

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nie je to až tak jednoduché rozlíšiť, čo sa prejednáva podľa Trestného práva a Občianskeho zákonníka.
    Ono, aj keby to prišlo na súd, tak v pohode tento rozhodne o postúpení na priestupkové konanie na Obvodný úrad z dôvodu určitých okolností.

    Čítaj rozhodnutie súdu a aj zdôvodnenie.
    http://www.pravnelisty.sk/rozhodnuti...eho-vyhrazania

    P.S.:
    Hento si nemala zadať ako otázku, ale ako debatu.
    Lebo na toto sa jednoznačne proste nedá odpovedať...
    Ide aj o to, že jeden súd v tej istej veci rozhodne úplne inak ako súd druhý.

    Hlasovalo 3 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    Kabaka123
    Neužitočné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    -1
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laurinkai Vdaka buchac, ale toto nie je moj pripad. Ja ho nevyhladavam, nebavim sa s nim a on neustale vyryva do mna. V minulosti ma uz aj fyzicky napadol. Teraz sa mi yhrazal ublizenim na zdravi a kedze za ublizenie na zdravi inej osobe uz bol pravoplatne odsudeny, skutocne mam obavy o svoj zivot. Do fyzicky silnejsich sa vsak nepusta. Lenze v tomto state, organy a institucie davaju ruky prec od vsetkeho, kym sa naozaj nieco nestane.
    buchač Laurinkai (Dnes 08:51) Vdaka buchac, ale toto nie je moj pripad. Ja ho nevyhladavam, nebavim sa s nim a on neustale vyryva do mna. V minulosti ma uz aj fyzicky napadol. Teraz sa mi yhrazal ublizenim na zdravi a kedze za ublizenie na zdravi inej osobe uz bol pravoplatne odsudeny,
    --------------------------------------
    Laurinkai (10.09.16 19:01) Ja som to podla na policiu a oni to postupili na okresny urad.
    =========================

    V súvislosti s týmto ??? Nuž podľa mňa chyba.
    Keďže už bol odsúdený?

    Bolo potrebné obrátiť sa nie na políciu, ale podať žalobu na prokuratútu, kde by bolo všetko podrobne popísané.
    Prokurátor a nie policajt (bez právneho vzdelanie) rozhodne o ďalšom postupe.
    -------------------------------------
    Na obťažovateľa si kúp poriadny kaser...
    Laurinkai Veru, kupa je nutna. Je to zloduch, ma uz vselico za sebou. Ale v tejto spolocnosti sa dari takymto parazitom.
      zbaliť

    Predvolanie ako svedok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.