Zavrieť

Porady

Prijatie nového zamestnanca.

Na čo nemôžem zabudnúť pri prijatí nové zamestnanca.A ako je to pri výpovedi.Čo všetko treba urobiť? Zatiaľ ďakujem.
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

maartin Pozri príspevok
este sa predsa opytam, lebo to robim prvykrat, tak aby som na urade nesaskoval:

minimalne den pred popdpisom pracovnej zmluvy zamestnanca musim evidovat do SP do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia na tomto formulary?
http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=20708

Teda aby som mal vybavene nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti plus urazove a garancne poistenie.

Dakujem velmi pekne!
Upresním to - v zákone nie je napísané, že treba prihlasovať deň pred vznikom prac. pomeru, resp. "dohody", ale pred začatím vykonávania práce:

§ 231 Povinnosti zamestnávateľa
(1) Zamestnávateľ je povinný
b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca podľa § 4 ods. 1 najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),
2. zamestnanca podľa § 4 ods. 2 na účely úrazového poistenia, garančného poistenia a na účely osobitného predpisu100b) pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce, odhlásiť zamestnanca podľa § 4 ods. 2 z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak pracovnoprávny vzťah podľa osobitného predpisu69) nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) a b),

(písm. a = zamestnanec, písm. b = dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (tzv. dohodári)

Takže ak napr. zamestnanec nastúpi do práce 11.10.2010 o 8.00 a ty ho prihlásiš 11.10.2010 o 7:55, stále je povinnosť splnená podľa zákona.
6 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Štvrťročne sa posielajú prehľady, ako ti písala Veronikasad v príspevku 165, Hlásenie o vyúčtovaní dane sa posiela za kalendárny rok do konca marca budúceho roka.
6 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

maartin Pozri príspevok
este sa predsa opytam, lebo to robim prvykrat, tak aby som na urade nesaskoval:

minimalne den pred popdpisom pracovnej zmluvy zamestnanca musim evidovat do SP do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia na tomto formulary?
http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=20708

Teda aby som mal vybavene nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti plus urazove a garancne poistenie.

Dakujem velmi pekne!
áno, vyplníš RL FO na soc. poisťovňu + pošleš prihlášku na zdravotné poistenie, ale to isto vieš
4 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maartin Pozri príspevok
Zdravim,
ja by som sa este chcel opytat. V pripade aj sa prijme novy zamestnanec na pracovnu zmluvu, aka povinnost voci danovemu uradu firme (sro) vznika?
Ak je to prvý zamestnanec, zaregistrovať sa ako platitel dane zo závislej činnosti, zasielať stvrťročné prehľady a do konca marca nasl. kal. roku ročné hlásenie.
3 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ak firma nie je prihlásená na dú za platiteľa dane zo závislej činnosti, tak je to potrebné urobiť.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maartin Pozri príspevok
Ahojte,
potreboval by som sa este ujistit ako to je zo zdanovanim mzdy. Som v tom novacik, takze mam len taku nejaku neucelenu predstavu.

Takze, co sa mna tyka a mojho prijmu za minuly rok, sro by za mna platila preddavky na dan stvrtrocne, tie su ale ztrhavane z mojej mzdy ocistenej od odvody do SP a ZP mesacne vsak?

co sa legislativy tyka, ak je uz s.r.o. registrovana na DU ako platitel dane zo zavislej cinnosti, netreba upovedomit ako sa budu preddavky odvadzat? nesluzi na to tlacivo Oznamenie platitla prijmu o odvedeni preddavku na dan?
Štvrťročne posielaš Prehľad o zrazených preddavkoch - zajtra je posledný termín na odoslanie za III.Q.2010
2 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

maartin Pozri príspevok
Ahojte,
potreboval by som sa este ujistit ako to je zo zdanovanim mzdy. Som v tom novacik, takze mam len taku nejaku neucelenu predstavu.

Takze, co sa mna tyka a mojho prijmu za minuly rok, sro by za mna platila preddavky na dan stvrtrocne, tie su ale ztrhavane z mojej mzdy ocistenej od odvody do SP a ZP mesacne vsak?
daň z príjmu zo závislej činnosti sa odvádza mesačne na účet DÚ podľa miesta príslušnosti zamestnávateľa, štvrťročne sa zasiela štvrťročný prehľad o zrazenej a odvedenej dane zo závislej činnosti

co sa legislativy tyka, ak je uz s.r.o. registrovana na DU ako platitel dane zo zavislej cinnosti, netreba upovedomit ako sa budu preddavky odvadzat?
nie, preddavkovú, alebo daň zrážkou odvedie platiteľ dane zo závislej činnosti na účet DÚ nesluzi na to tlacivo Oznamenie platitla prijmu o odvedeni preddavku na dan?
odpoveď v texte
2 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

maartin Pozri príspevok
dakujem, co sa uvadza vo variabilnom a konstantnom symbole pri odvode poistneho?
Konštatný symbol je 3118 a variabilný je IČZ zamestnávateľa, pridelené sociálnou poisťovňou.
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
maartin Pozri príspevok
dakujem velmi pekne, a to tlacivo je dobre?
Myslíš, ten RLFO, ktorý si priložil?
Tak to tlačivo je správne.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariana71
Na čo nemôžem zabudnúť pri prijatí nové zamestnanca.A ako je to pri výpovedi.Čo všetko treba urobiť? Zatiaľ ďakujem.
Dosť široká otázka. Skús konkrétne o čo ide. Odpovedí je niekoľko.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Marianka, nepýtaj sa v téme prijatie nového zamestnanca na výpoved zamestnanca. Skús vložiť novú tému alebo cez vyhľadávač si nájdi tému výpoved.
0 0
mariana71 mariana71

mariana71 je offline (nepripojený) mariana71

Práve sme jedného prijali a jeden zamestnanec odišiel. Preto som to dala dokopy.Všetko som urobila, len som si chcela overiť či správne. Hlavne ma zaujímalo prihlásenie a odhlásenie do poisťovní, do koľkých dní to treba stihnúť.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

mariana71
Práve sme jedného prijali a jeden zamestnanec odišiel. Preto som to dala dokopy.Všetko som urobila, len som si chcela overiť či správne. Hlavne ma zaujímalo prihlásenie a odhlásenie do poisťovní, do koľkých dní to treba stihnúť.
Do SP prihlásenie deň vopred, odhlásenie deň po skončení.
Do ZP prihlásenie aj odhlásenie do 8 dní.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
DO SP na RL do 8 3 dní od skončenia, uzatvorenia PP, elektronicky deň pred nástupom, do ZP do 8 dní od skončenia, uzatvorenia PP.
Naposledy upravil ZuzanaP : 28.06.06 at 08:26
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariana71
Práve sme jedného prijali a jeden zamestnanec odišiel. Preto som to dala dokopy.Všetko som urobila, len som si chcela overiť či správne. Hlavne ma zaujímalo prihlásenie a odhlásenie do poisťovní, do koľkých dní to treba stihnúť.
Prihlásiť do SP, pred začatím vykonávania práce zamestnanca.Odhláška do 8dní po ukončení PP.
Do ZP do 8 dní, odhlásiť takisto.
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

odkedy platí, že do 8 dní do SP pri výstupe, ja viem ,že na druhý deň po ukončení PP
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
je to tak, opravujem svoj príspevok

http://www.socpoist.sk/index/index.p...384#Povinnosti

ale text ďalej hovorí aj, že:Lehota na splnenie povinnosti podľa písm. b) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odoslalo faxom alebo elektronickou poštou alebo ak bola informácia podľa písm. b) odoslaná prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS). Tlačivo odoslané faxom alebo elektronickou poštou treba potvrdiť písomne najneskôr do troch dní odo dňa jeho doručenia Sociálnej poisťovni. Informáciu odoslanú prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS) je zamestnávateľ povinný potvrdiť na tlačive určenom Sociálnou poisťovňou najneskôr do troch dní odo dňa jej odoslania Sociálnej poisťovni.
Naposledy upravil ZuzanaP : 28.06.06 at 08:24
0 0
anawinka anawinka

anawinka je offline (nepripojený) anawinka

Pozeram, ze toto uz je stara tema, ale chcem sa opytat.

Na co vsetko si treba davat pozor pri prijati noveho zamestnanca?

Ake vsetke doklady mu treba vypisat...viem len ze nejake prehlasenie?

dohoda o hmotnej zodpovednosti

prihlasit na socialnu a zdravotnu poistovnu

pracovnu zmluvu
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

na základe čoho prihlásim do ZP zamestnanca, viem, že do sp je to RL, ale ZP?
No už som našla tlačivo aj do ZP, prihlasujem do ZP, v ktorej je zamestnanec poistený?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
na základe čoho prihlásim do ZP zamestnanca, viem, že do sp je to RL, ale ZP?
Do ZP je to Oznámenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať