Zavrieť

Porady

predaj neodpísaného auta

prosím vás konateľ predal koncom augusta auto, v TP je predaj 28.8.16.čiže by sa mala vystaviť faktúra s dátumom dodania 28.8.? a musí byť v sume zostatkovej ceny?ďakujem
3 komentárov     zbaliť
avalik aj v kupnopredajnej zmluve je prechod vlastnictva 28.8.2016?
yvica nie v TP je augustový dátum, ale keby v KP zmluve bol septembrový tak faktúru vystavujem v septembri.? ja mám urobiť KP zmluvu aj faktúru aj cenu, preto či suma môže byť nižšia ako zostatková cena? ešte blbá otázka zostatková cena sa ráta z účtovných odpisov k júlu 2016 allebo z daňových k 31.12.2015? takéto niečo som ešte neriešila.ď
Žabinka * ja mám urobiť KP zmluvu aj faktúru aj cenu, preto či suma môže byť nižšia ako zostatková cena? - ty si predávajúci že určuješ cenu, alebo predávajúci nevie za koľko predal?
* ešte blbá otázka zostatková cena sa ráta z účtovných odpisov k júlu 2016 allebo z daňových k 31.12.2015? takéto niečo som ešte neriešila.ď - prepáč, ale toto je naozaj blbá otázka..
v účtovníctve sa riešia záležitosti účtovné, v daňovom priznaní záležitosti daňové.. účtovné odpisy sú záležitosti účtovné.. a ešte si skús poštudovať aj čosi o zostatkovej cene, lebo aj tá je účtovná a daňová.. lebo budeš mať v účtovníctve dosť veľa chýb..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    a musí byť v sume zostatkovej ceny?ďakujem - tomuto celkom nerozumiem.. veď suma je hádam na faktúre uvedená tá za ktorú sa auto predalo.. ak sa predalo v zostatkovej cene, tak tá..
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica nie ja mám vystaviť faktúru na sumu, preto sa pýtam, či musí byť suma v zostatkovej cene alebo môže byť nižšia? ďakujem
    avalik auto je uz prepisane a nevies predajnu cenu? ide o predaj zavislej osobe? na zaklade coho bol prepis na DI?
    yvica je to súkromná osoba ale chcela som vedieť účtovne, či suma na KZ a faktúre môže byť nižšía ako zostatková a zostatková sa počíta k augustu-čiže k dňu predaja? a ak prepis bol v auguste či faktúru môže mať zdaň.plnenie v septembrri?nemám s tým skúsenosti, či si odpisy môže firma uplatniť do júla?
    Sarlotka yvica skuste to napisat viac zrozumitelne, raz pisete, ze ide o podnikatela a chcete uplatnovat odpisy a raz ze ide o sukromnu osobu. Na faktúre, ak je povinnosť ju vystaviť, musí byť dátum dodania v zmysle zákona o DPH, ciže podla toho, kedy vznikla daňová povinnosť... aj keď ja sa teda stracam, ci ide o podnikatela platitela DPH, alebo sukromnu osobu, alebo môže ísť teda aj o súkromnú osobu, ktora sa stáva zdaniteľnou osobou , z dôvodu, že príležitostne dodala novy dopravný prostriedok do EU...
    Žabinka nie ja mám vystaviť faktúru na sumu, preto sa pýtam, či musí byť suma v zostatkovej cene alebo môže byť nižšia? ďakujem - a z tohto upresnenia na moju otázku som nepochopila nič.. a stále nerozumiem, prečo má byť na faktúre uvedená iná cena ako predajná..
    yvica zostatková cena neodpísaného auta je 2000 eur. ja som sa pýtala, či suma na faktúre, ktorú mám vystaviť môže byť nižšia ako zostatková? sro to predala súkromnej osobe a čo mi z toho vyplýva? neúčtovala som ešte predaj auta, tak mám v tom chaos. ďakujem
    kuravesele Suma na FA moze byt nizsia ako ZC, ale potom rozdiel bude pripocitatelna polozka. Precitaj si prispevok z usmernenia, ktory som pridala.
      zbaliť

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Zostatková cena pri predaji automobilu
    Spoločnosť v septembri 2016 predala osobný automobil , ktorý kúpila v januári 2015 za 45 000 €. Príjem z predaja je vo výške 25 000 €. Automobil daňovo odpisovala rovnomernou metódou odpisovania v 1. odpisovej skupine. Daňová zostatková cena a účtovná zostatková cena pri predaji automobilu je vo výške 26 250 €. V akej výške sa zahrnie daňová zostatková cena do daňových výdavkov?
    Odpoveď
    V roku vyradenia automobilu spoločnosť uplatní do daňových výdavkov daňový odpis vo výške pripadajúcej na počet celých mesiacov, počas ktorých daňovník majetok účtoval, a to v súlade s § 22 ods.12 zákona o dani z príjmov, pretože ide o hmotný majetok, u ktorého pri vyradení predajom je zostatková cena daňovým výdavkom len do výšky príjmu z predaja. Daňová zostatková cena osobného automobilu pri jeho vyradení je teda vo výške podľa stavu k 31.8.2016.

    Keďže ide o predaj osobného automobilu zatriedeného do kódu Klasifikácie produktov 29.10.2, do daňových výdavkov sa pri jeho predaji zahrnie daňová zostatková cena (26 250 €) len do výšky príjmov z predaja (25 000 €), a to v súlade s § 19 ods. 3 písm. b) bod 1 zákona o dani z príjmov. Rozdiel v sume 1 250 € bude pripočítateľnou položkou k výsledku hospodárenia.

    https://podpora.financnasprava.sk/29...%A1cii-majetku

    predaj neodpísaného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.