Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady zamestnanca

Dobrý deň prajem, moja mama žijúca v inom meste ma požiadala o kopiu technickeho preukazu na moje auto. Vraj jej bude zamestnaveteľ preplacať cestovne nahrady do zamestnania. (chodí pešo, tak si chce týmto trošku zvýšiť príjem)
Chcem sa spýtať, aký to bude mať vplyv na môj príjem? Som zamestnanec na pracovnú zmluvu. A je možné aby použila na cestovné náhrady do svôjho zamestnania, aj keď je auto na moje meno a evidované v inom (susednom) meste?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na tvoj prijem to nebude mat vplyv. Je mozne, ze pouzije tvoje auto na vykazanie cestovnych nahrad. (je to sice obchadzanie odvodov a dani, teda tento prijem sa jej nezapocita ani do dochodku, ale cisty prijem jej to zvysi).
    anna81 Ďakujem za odpoveď, nech si pomôže ak môže, len aby to nemalo vplyv na mňa, na môj príjem, prípadne nejakú ohlasovaciu povinnosť.

    Cestovné náhrady zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.