Zavrieť

Porady

Ako najlepšie ukončit štúdium?

Na internete nije vela informácií o tom ako ukončit štúdium, niektorý píšu že je najlepšie sa proste nechat vyhodit. Ako to funguje? ak sa nechám vyhodit bude to to isté ako keby som dal žiadost o prerušenie štúdia? Budem sa musiet zaevidovat na UP v rovnakom šasovom úseku ako keby som prerušil štúdium? (tuším že 7 dní?)
Vraj je to tak lepšie pretože štát bude platit rodinné prídavky a poistenie?
ivka70 zalezi, co chces. evidencia na UP nie je povinna, kvoli tomu netreba spekulovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je teraz online Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    najlepšie spravíš, keď sa spýtaš na študijnom oddelení na tvojej škole, tam ti dajú najlepšiu odpoveď.
    prečo by si ukončoval štúdium? neviem aké máš plány do budúcna, ale počas štúdia môžeš normálne pracovať alebo napr. mať živnosť. Ďalší rok sa len nezapíšeš do ďalšieho ročníka a oni ťa vylúčia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tobo97 Som prvák a dovody sú to zdravotné.
    ivka70 A chces opat studovat tam, kde si, ked zdravotne dovody pominu?
    kapitalista či už budeš pokračovať ďalší rok alebo nie, určite zostaň ako študent...byť študentom je vždy výhoda, nemusíš platiť žiadne poistenie a ani po úradoch nemusíš behať. Ak budeš ďalší rok chcieť študovať tak si budeš musieť dať prihlášku znova, pretože nebudeš mať dostatok kreditov a ak si prihlášku nedáš, tak ti príde domov len pozdrav zo školy, že ťa vylúčili.
      zbaliť

    Ako najlepšie ukončit štúdium?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.