Zavrieť

Porady

Môže sa uskutočniť rozvod bez prítomnosti rozvádzajúcich?

Už pár rokov čo prakticky ani nežijeme spolu,lebo pracujem a žijem na západe slovenska ,napriek tomu že som z východu.Máme s manželkou dve,už plnoleté deti a nevlastníme spolu žiadne nehnuteľnosti ani auto a podobné.Poznám už dosť dobre povahu svojej manželky a viem,že na pojednávanie určite nepôjde a ja zase pracujem dosť často na západe slovenska aj v zahraničí,preto je mojou otázkou či je zo zákona možné za potrebný poplatok rozvod aj bez prítomnosti rozvádzajúcich?......dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môže, ak je návrh kvalifikovaný a druhý manžel so všetkým súhlasí. Dobre je dať sa zastupovať skúseným rozvodovým advokátom. Záleží však aj na sudcovi.

    Pozri tu
    http://www.najpravo.sk/clanky/rozvod...problemov.html
    Naposledy upravil Mária27 : 23.10.16 at 13:58

    Jozef Blanar je offline (nepripojený) Jozef Blanar

    Fotograf amatér, filmový milovník ale hlavne life of a party :D ...viac Jozef Blanar
    Veľká väčšina súdov vyžaduje účasť účastníkov, absencia jedného je ešte možná, avšak u oboch si to neviem predstaviť, nakoľko súd vyžaduje výsluch účastníkov aby ozrejmil pomery, resp. snažil sa o obnovu manželstva...

    Môže sa uskutočniť rozvod bez prítomnosti rozvádzajúcich?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.