Zavrieť

Porady

Zamestnanec po ceste na pracovisko nafúkal

Zamestnanec pri jazde na pracovisko ( prevádzku ) bol zastavený hliadkou a nafúkal, je CPZ a čaká na súd. Ako máme postupovať? Napríklad pri sociálnej, zdravotnej?
ďakujem
Mila123 do CPZ sa dostane ten, kt. nafúka viac ako 1 promile alkoholu, mýlim sa?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    V dopravnej firme je požitie alkoholu v pracovnom čase, resp.pred pracovným časom závažné a hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
    Okamžité skončenie pracovného pomeru
    § 68


    (1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec
    a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
    b) porušil závažne pracovnú disciplínu
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Ak to ma zamestnavatel ako zavazne porusenie prac. discipliny definovane a zamestnanec s tym preukazatelne oboznameny, tak ano. Inak - aj ked to vyzera ako samozrejmost - to nemusi na sude uspiet, ak by zamestnanec take skoncenie PP napadol.
    terezamaria Dopravná firma to nemusí mať definované, je to u nej úplná samozrejmosť....tak isto je určite samozrejmosť, že pokiaľ nafúkal, spísali zápisnicu o závažnom porušení pracovnej disciplíny, podpísanú zamestnancom a 2 svedkami.....
    ivka70 jaaj, musi ... a realita je aka?
    terezamaria Vieš čo Ivka zgustni si.....už som si zvykla, že do každého môjho príspevku musíš zakopnúť.....
    ivka70 prepac, vobec som sa ta nechcela dotknut, ani neviem, cim som sa ta dokla. A nemam ten dojem, ze rypem do tvojich prispevkov.
    Jednoducho konstatujem realitu, to co si myslis, ze je samozrejmost, je v mnohych dopravnych firmach nedoriesene..
    Misicka21 So zamestnancom sa hádam dohodneme, jednalo sa mi hlavne o čas kým je v cele a kým sa nedotiahne rozhodnutie zo súdu.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nenastúpil na zmenu, treba to riešiť Absenciou, porušením PD s možnosťou okamžitého skončenia PP.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 ak si, teda, napr. nezobral dovolenku na ten den.
    Tweety áno, to by mohol, ale so súhlasom zamestnáv.
    Misicka21 hmm, nezobral si dovolenku, sme dopravná firma, čiže bez VP.... ho vieme preradiť na ine miesto ale skončiť PP.
      zbaliť

    Zamestnanec po ceste na pracovisko nafúkal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.