Zavrieť

Porady

Predaj auta - doklady- kupujúcemu ?

Potrebovala by som radu, idem predať auto - kupujúci vie,že momentálne nepojazdné, kvôli baterke a brzdám.......to všetko chcem dať do zmluvy,aby som sa vyhla komplikáciám.Človek je z iného okresu ako mám ja auto- ako ho odhlásiť a ktoré doklady mu môžem dať keď ho odo mňa kúpi,aby mi nevznikli nejaké problémy.Viete mi prosím dať link na kúpno predajnú zmluvu,kde to viem uviesť
kupujúci chce urobiť prepis sám s tým,že mu dám splnomocnenie - aké doklady mu môžem bez obáv dať
Naposledy upravil tajnostkárka : 09.11.16 at 08:03 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Odhlásite auto na nového majiteľa (musí byť pri odhláške osobne prítomný alebo musíte mať od neho plnomocenstvo alebo kúpnu zmluvu s jeho úradne osvedčeným podpisom), DI vyznačí zmenu na osvedčení, ktoré mu aj s kartičkami STK a EK odovzdáte, preberiete peniaze. Osvedčenie s vyznačenou zmenou si odfoťte a priložíte k zrušeniu PZP.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    dopredu nič nedávaš kupujúcemu.. najprv auto odhlásiš, pri odhlásení musí byť kupujúci osobne prítomný na polícii s pôvodným držiteľom, policajt urobí do papierového OEV zápis o zrušení vlastníctva a zapíše prevod na kupujúceho.. odoberie plastové OEV časť I ak bolo vydané.. ak kupujúci nebude osobne prítomný, musí držiteľa vozidla úradne splnomocniť na odhlásenie vozidla, alebo bude podpis kupujúceho na kúpbej zmluve úradne overený a kúpna zmluva sa predloží v originále pri odhlásení vozidla.. po odhlásení vozidla si prefotíš OEV so zápisom zrušenia kvôli zrušeniu PZP, a toto OEV originál dáš spolu s vozidlom a ŠPZ kupujúcemu, ktorý si vozidlo prihlási na svojom DI..
    http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
    vzorov kúpnych zmlúv nájdeš na internete kopec, vyber si ktorá ti vyhovuje, a uprav podľa svojich potrieb..

    Predaj auta - doklady- kupujúcemu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.