Zavrieť

Porady

Neviem na akú strednú školu ist...

Mam problém, máme si vybrať strednú a ja fakt neviem v čom som dobrý a čo ma baví. Na nejaké gymnázium nemôžem ist lebo škole nemám moc dobré známky,učenie mi moc nejde. Fakt som z toho mimo ja fakt neviem. Poradte mi, prosim
14 komentárov     zbaliť
ivka70 skusil si o tom hovorit s rodicmi alebo s vychovnym poradcom na skole?
OliverGranat ano skušal ale moc to nepomohlo proste neviem najsť vec v ktorej som dobrý a vedala by ma uživiť...
afrikánka A čo vlastne robíš vo voľnom čase...počas víkendov, sviatkov, prázdnin?
OliverGranat kaliska som na PC na facebooku atd... Alebo idem s kamošmi ven proste klasika
afrikánka Klasika..len a len počítač. Ak máš záujem objaviť v sebe niečo, čo by pomohlo k tvojmu "nasmerovaniu", navštív pedagogicko-psychologickú poradňu. Zaangažuj rodičov, určite ti budú nápomocní. Si vlastne ešte nevyzretá osobnosť, ale je na tebe sympatické, že uvažuješ o svojej budúcnosti. Držím palce, aby si sa "našiel".
korela Nie si sám v tomto veku, veľmi by som neodporúčala dať na radu rodičov, ak, tak iba ak by si cítil, že môžu mať pravdu. Neviem, ako pracujú výchovní poradcovia na školách, aby neoperovali pri poradenstve na základe informácií od tvojich vyučujúcich. Mne osobne by vyhovovalo absolvovať testy u psychológa napr. z úradu práce, ale žiadne testy na 10 min., ale do hĺbky, tam by ti zameranie malo vyjsť objektívnejšie. Je dobré sa riadiť aj počas života svojím presvedčením ako radami iných, samozrejme po zrelom zvážení. Napíšem SS.
alaya1 Pises, ze mas slaby prospech, ale pravopis mas vyborny, nie je to tak zle s tebou - myslim vsak, ze mas stradnu skolu uz davno za sebou...
ivka70 nerozumiem tvojmu komentaru, co chces tym podzrievanim dokazat? pravopis prispevku bol opraveny, prva verzia bola naozaj hrozna ....
alaya1 Ak si to adresovala mne, vyjadrila som svoj nazor, ake podozrievanie. Nie je uvedene, zeby bol prispevok upraveny a ak bol, mal byt opraveny dokladne, chybicky sa tam stale najdu.
OliverGranat no ten pravopis maximalne tu na porade ale v škole na diktáte vetšinou 4-5 a jak to myslíš že mám strednú za sebou ?
OliverGranat ivka70 what ???? Ako že opravený? jak som to napísal tak som to nechal nechápem ťa ?
alaya1 Oliver, Oliover, si ty ale srandista
OliverGranat alaya1 čo??? omg ja som ten text fakt neopravoval jak som to napísal tak som to nechal, a ako si myslela že mam strednú už za sebou ???
ivka70 ja som ti to opravila, hned po napisani, napriklad ict/ist, mi/my, s/z a podobne perlicky, naozaj si so slovencinou velmi netykas. ale nechcela som, aby ti tu namiesto odpovedi pisali info o gramatike, zjavne nepomohlo
oprava do 5 minut od ulozenia sa nezaznamenava ako zmena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Keď nemáš dobré známky, vyber si nejakú schopnú učňovku.....možno aj keď sa neučíš dobre, tak si zručný a vieš si poradiť s veľa vecami. Ale určite Ty sám musíš vedieť, čo Ťa baví, to nebude nikto za Teba riešiť.
    Mária27 Učňovky začínajú byť zaujímavé, učia sa aj v praxi, dá sa urobiť maturita ... Hlavne nech sa usilovne učí cudzie reči.
    OliverGranat No to neviem či som zručný ale nechajme tak, a ja fakt neviem čo ma baví.... a včom by som dobrý..

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked ty sam nevies, co ta bavi,alebo co by si chcel v buducnosti robit,tak cudzi ludia ti tazko poradia.
    Skus sa porozpravat s rodicmi,so surodencami a pod., oni ta poznaju,budu vediet skor poradit...

    Alebo skus sa zamysliet,ktore z predmetov v skole ta bavia a vydat sa tym smerom.

    Ak si trochu manualne zrucny a skola ta moc nebavi, tak si vyber nejaku ucnovku.Remeselnici su coraz vzacnejsi a nemaju problem si aj v buducnosti najst pracu.

    Alebo sa poobzeraj,ake podniky mate na okoli.Vyber si nejaky odbor,kde budes mat sancu sa zamestnat
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    OliverGranat no rodičmy som sa už o tom rozprával, zo surodencmi nemôžem lebo žiadnych nemám, nemyslím si že som nejak extra zručný atd..
    no ja bývam v dedine takže podnikov tu moc neni...
    arizona No, ved sa nespoliehaj iba na svoju dedinu. Mozno mas v blizkosti, v okrese nieco...
    OliverGranat 20 km je nitra a 10 km su Surany takže ano mam
    arizona Pri NR je velky,rozororody priemyselny park a chysta sa Jaguar. Tak mozno strojarina by bola mozna. Dnes 20 km dochadza za pracou je bezna...
    OliverGranat jaka škola sa zameravá na strojarstvo ?
      zbaliť

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Chod do pedagogicko psychologickej poradni,na základe testov Ti povedia ktorým smerom by si mal isť.Ale ak ťa bavia počítače a stroje,popozeraj si automobilky,tá práca je pre chlapcov zaujímavá a je skoro istota že ju mať budeš a slušne ohodnotenú.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    OliverGranat a to kde je ta psychologická poradna skôr čo to je ???
    BXLmiami Rodičia by to mali vedieť,alebo učiteľky,spýtaj sa ich na to.Je to psychologická poradňa pre školákov a vedia podľa testov určiť,aké máš nadanie a čo by Ti sadlo.
    OliverGranat Fakt ??? to sa da ??
    BXLmiami Tak Poradu na internet najdeš a pedagogicko psychologickú poradnu najbližšie bydlisku nie?No skús.:-).
    OliverGranat a jak my povedia akym smerom by som mal icť ??? jak to vedia ?
    afrikánka Vidíš, tak predsa ťa niečo zaujíma...choď na testy, možno sa rozhodneš vyštudovať to, čomu sa teraz čuduješ.
    OliverGranat no dobre, Porozmýšlam otom
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    a je nejaká vec, čo ťa baví?
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves ale si všimni, že chlapec nema v texte ani žiadnu hrubu chybu
    Dáša_ Ja osobne u takýchto veľmi oceňujem, že sa vôbec zamýšľajú nad niečím takým. A naviac, dať otázku na poradu, to je podľa mňa fakt dobré. Už len njsť to, čo ho baví a pozrieť sa, či sú v tomto smere možnosti na realizáciu v živote.
    jslancik ooo, tak už začneme oceňovať aj to, že niekto vie písať nie ako hotentot, ale iba ako neandrtálec? (lebo chýb tam má požehnane)
    duves písal som o hrubych chybach a nie o chybach
    jslancik no veď, už budeme asi oceňovať aj to, že človek končiaci ZŠ vie vôbec písať... čo tam po chybách...
    afrikánka A jeje, pán inšpektor dorazil!
    jslancik ha ha, a že pôvodná verzia bola fakt hrozná, čo sa týka pravopisu. darmo ho tu chválite...
    OliverGranat What aká verzia ???
    OliverGranat Dáša_ ja fakt neviem čo ma baví fakt neviem neviem neviem som z toho retard..
      zbaliť

    Neviem na akú strednú školu ist...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.