Zavrieť

Porady

reverse charge

Čaute, chcem sa opýtať, čo mám urobiť aby sa mi sprístupnil vo faktúrach reverse charge (vytvorenie ID), neviem, čo sa mi tam pobabralo, veď mi to fungovalo a zrazu sa cez to nemôžem dostať a musím si pracne vytvárať ID.
dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Treba zadávať čiastku do 19% základu, DPH 0,- potom sa sprístupní reverse charge.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Práve teraz som si tlačila ID, ale omylom som ho nahodila v EUR, ale zaúčtovanie mi nahodilo v Sk, aj sumy sedia, len cena celkom je v EUR.
    Keď si dám pri tlači výber, tlačiť v sk, tak aj tak tá cena je v eur, dá sa s tým niečo urobiť, lebo ked chcem opraviť doklad, bez eur, tak mi vyhadzuje, že kurz nesmie byť nulový. Môže mi súrne niekto poradiť? díky

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Ahoj,

    pravdepodobne máš omylom na ID zvolené, že sa má vystaviť v cudzej mene. Daj si opraviť ID a na hornej lište je tlačidlo Cudzie meny, stlač si to a odklikni si cudzie meny.
    Potom by sa ti doklad už nemal zobrazovať v cudzej mene.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Práve že mi nejde odkliknúť tie cudzie meny, lebo to je také šedé a nedá sa mi to opraviť.
    Asi jediná možnosť je zmazať ten ID, len neviem, či sa mi potom vystaví ID s tým istým číslom? Dajú sa nejako odstrániť prečiarknuté riadky?
    Naposledy upravil sybila3 : 03.07.06 at 11:23

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Keď zmažeš doklad, tak zároveň by sa ti dané číslo malo opäť uvoľniť, t.j. nový doklad môžeš vystaviť pod starým číslom. Niekedy je nutné manuálne nadstavenie, aby dané číslo bolo voľné, čiže aby naň bolo možné vystaviť doklad.. Takéto nadstavenia sa robia v rámci zoznamov číselných rád.
    Na zmazanie preškrtnutých riadkov má cígler software samostatný programík, ktorý si môžeš stiahnuť na ich stránkach, po nainštalovaní do PC môžeš úplne vymazať preškrtnuté riadky.

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    V takom prípade je asi na internom doklade niečo spárované cez variabilný symbol alebo je tam pridaná položka. Treba to všetko zrušiť a potom by to už malo ísť.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Takže mám ho úplne zmazať a vystaviť nový? Bude s tým istým číslom? Keď za ním mám ešte iné ID.
    Ešte mám dotaz, keď si dám napríklad pri prijatých fa zaúčtovanie, dám tlačiť, dá sa to tlačiť aj bez toho filtra, len čisto zaúčtovanie, lebo z každého zaúčtovania strihám ten filter a to zaúčtovanie pripínam k faktúram.
    dík

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    ak ti nejde nijako upraviť (aj keď skutočne by to malo byť možné..), môžeš ho zmazať a vystaviť nanovo, buď pozorná, aké číslo ti nahodí, pretože to už neskôr nie je možné opravovať a ak ti ponúkne iné číslo ako to čo si vymazala, manuálne to oprav...
    čo sa týka tlačových zostav, tie sa dajú upravovať cez editor aby vyzerali tak, ako potrebuješ, neviem ako je to u týchto súhrnných zostáv, ja som ich zatiaľ nemenila

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    sybila3
    Takže mám ho úplne zmazať a vystaviť nový? Bude s tým istým číslom? Keď za ním mám ešte iné ID.
    Ešte mám dotaz, keď si dám napríklad pri prijatých fa zaúčtovanie, dám tlačiť, dá sa to tlačiť aj bez toho filtra, len čisto zaúčtovanie, lebo z každého zaúčtovania strihám ten filter a to zaúčtovanie pripínam k faktúram.
    dík
    Ten filter sa tlačí stále, potom si vytlač zoznam dokladov so zaúčtovaním. Je tam viacej dokladov naraz a ty si ich roztriháš.
    Alebo si tlač priamo doklad so zaúčtovaním a dole máš tú istú predkontáciu, ako si to ty prikladáš a máš ušetrenú prácu tým, že to nemusíš strihať a prikladať.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Opravila som ručne všetky ID, teraz som nahadzovala novú fa, ale ten revers sa mi nesprístupnil aj ked som zadala cenu iba základ. ČO s tým?

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    skontroluj si všetky nadstavenia podla toho dokumentu, čo som priložila vyššie... niečo tam budeš mať zrejme nesprávne
    smajlik216.gif  

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    sybila3
    Opravila som ručne všetky ID, teraz som nahadzovala novú fa, ale ten revers sa mi nesprístupnil aj ked som zadala cenu iba základ. ČO s tým?
    Na to, aby sa ti Reverse Charge zobrazilo je dôležité mať nastavené:
    1/ v tvojej agende musíš mať skratku štátu SR (Nástroje/Nastavenie/Agenda)
    2/ V adresári na karte zahraničného dodávateľa/odberateľa tiež musí byť doplnený kód štátu
    3/ Faktúra musí byť vystavená v cudzej mene
    4/ Na položke faktúry musíš mať typ ceny "Iba základ" a sadzba 19 %

    Ak toto všetko máš, tak sa ti to už určite zobrazí. Niekde ti niečo chýba.
    Ak máš viacej položiek, skontroluj si všetky!

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Dík za rozpísanie, pôjdem si to popozerať, ale chcela by som sa opýtať k akému dátumu účtujete výpisy z účtu, ja dávam napr. k 31.5.2006 a dátum platby dávam podľa výpisu, lenže, potom mi tie doklade nahádže medzi ostatné a nejdú mi po rade, keď už mám niečo zaúčtované v júni a výpis mi nechodí 31.5. ale tiež v júni, tak neviem aký je správny dátum. dík

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ahááááááá, vieš čo mi tam chýbalo, všetko som mala dobre, aj typ ceny iba základ, ale ja som sadzbu DPH nedávala 19 % ale O. Takže tam bola chyba. Ďakujem pekne
    ešte dotaz- členenie dph má byť výdaje bez vplyvu dph na faktúre?

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Presne tak, na faktúre dávaj členenie DPH bez vplyvu, aby sa to dvakrát nedostalo do daňového priznania.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    neznama22
    Presne tak, na faktúre dávaj členenie DPH bez vplyvu, aby sa to dvakrát nedostalo do daňového priznania.
    Do DPHčky sa jej to nemôže dostať 2krát, aj keby dala nárok na odpočet DPH. Pretože v danej faktúre nie je vyčíslená žiadna suma DPH.
    Suma na faktúre sa zaúčtuje len ako "základ dane" 19%.

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Katarína STR
    Do DPHčky sa jej to nemôže dostať 2krát, aj keby dala nárok na odpočet DPH. Pretože v danej faktúre nie je vyčíslená žiadna suma DPH.
    Suma na faktúre sa zaúčtuje len ako "základ dane" 19%.
    Sice máš pravdu, to som si hneď neuvedomila. Ale ja na faktúre pre istotu i tak používam členenie bez vplyvu na DPH, pretože viem, že práve cez ten ID sa mi to do toho priznania dostane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.