Zavrieť

Porady

Škodlivosť uštipnutia mravcami

Vie sa k tomu niekto vyjadrit?ake presne nasledky mozu mat stipance od mravcov ak su opakovane?kedze vznikaju kusance a takisto docastne nasledky,co by sa stalo keby cloveka dokusali na nejakej ploche tela opakovane zopar krat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak by vznikla alergická reakcia, tak na pohotovosť, alebo k svojmu obvodnému. Normálny imunitný systém zdravého človeka sa s bežným počtom pohryzení vysporiada. Ponatierať octom, alebo natrieť fenistilom či dačím podobným, ak by to svrbelo.

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Mravec neštípe, mravec opľúva kyselinou mravčou. (naslinená slamka podržaná v mravenisku je po chvíli kyslá). Netuším, akú má kyselina vypľutá mravcom koncentráciu, líši sa to aj podľa druhu mravcov, ale v podstate ide o poleptanie kože či sliznice.
    vicktor Mravec nestipe, ale hryzie, az potom do ranky strekne kyselinu.

    Neviem si predstavit ake mnozstvo mravcov by ma muselo dohryzt aby mi ublizili. Velakrat som v zahrade ci na luke stupil do mraveniska, mravce zautocili, ale tie boliestky netrvali ani 3 sekundy.

    Na druhej strane juhoamericki Indiani takto popravovali - nechali uboziaka zozrat mravcami.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mravce žijúce u nás ti veľmi neublížia, pokiaľ nie si alergik.

    Ale na taký štipanec od pamravca by si tak ľahko nezabudol:

    http://www.mojevideo.sk/video/2866b/...lil_kravu.html

    Škodlivosť uštipnutia mravcami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.