Zavrieť

Porady

Odčlenenie pozemku v spoločnom užívaní - spoluvlastníci.

Ako spoluvlastník nehnuteľnosti - dom, dvor, záhrada /sme piati/ môžem svoj podiel predať alebo darovať inej osobe ? Potrebujem súhlas spoluvlastníkov ? Majú prednostné právo na kúpu spoluvlastníci ? Potrebujem súhlas od spoluvlastníkov na vymeranie svojho podielu, ak mám spoločnú hranicu pozemku /som sused / a chcel by som odčleniť svoj podiel pozdlž môjho pozemku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Vy mate podiel na nehnutelnosti, to ale neznamena, ze mate nejaku cast nehnutelnosti vy sam. Kazdy m2 patri vsetkym spoluvlastnikom v nejakom pomere, takze odclenit si nejaku svoju cast nemozete. Spoluvlastnici sa ale mozu dohodnut aj na sposobe uzivania spolocneho majetku, co moze i zahrnat odclenenie casti spolocneho majetku a uprava vlastnickych prav k takto vzniknutym majetkom (zdoraznujem slovo dohodnut).
    Ak predavate alebo daruvavate svoj podiel osobe Vam blizkej (ktora presne to je viz. obciancky zakon) tak nemaju spoluvlastnici predkupne pravo.
    Ak predavate alebo daruvavate svoj podiel inej osobe, tak maju spoluvlastnici predkupne pravo, to znamena, ze by ste im mali ponuknut na kupu svoj podiel za rovnakych podmienok ako ho ponukate tej inej osobe. Ak tuto svoju povinnost nesplnite, mozu uplatnit svoje predkupne pravo (premlcacia doba 3 roky) na sude, kde budu zalovat o neplatnost kupnej zmluvy, ktoru uzavriete z dovodu, ze im nebolo umoznene uplatnit svoje predkupne pravo.

    Odčlenenie pozemku v spoločnom užívaní - spoluvlastníci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.