Zavrieť

Porady

Zmena pracovneho casu

Chcela by som sa opytat ak musim zmenit kvoli zdravotnemu stavu pracovny cas z dvanasthodinoveho na osemhodinovy po operacii chrbtice a dolozim zamestnavatelovi potvrdenie od lekara za aky cas by mi mal zamestnavatel zmenit pracovnu dobu? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    15 dní od predloženia lekárskeho posudku. Ak tak zamestnavatel neurobí, môžeš okamžite ukončiť pracovný pomer s nárokom na náhradu prijmu
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Blackinko Predlozila som zamestnavatelovi spravu od neurologa s mojimi diagnozami Nalezmi a celkovym zdravotnym stavom plus mi napisal co mozem respektive nemozem v praci vykonavat.Neviem ci to plati ako lekarsky posudok lebo ani moj lekar neurolog nevedel co mi ma vlastne napisat tak mi dal spravu s diagnozou a najnovsimi nalezmi.Chcela by som sa opytat ci to zodpoveda lekarskemu posudku Dakujem
    ivka70 Okrem predlozenia lekarskej spravy si aj poziadala o preradenie na inu pracu (pisomna ziadost)?
    Blackinko Nie rozpravala som sa s nasou manazerkou a ona povedala ze bude akceptovat vsetko co mi urci lekar ale potrebuje lekarsky posudok a moja neurologicka mi dala tu spravu s obmedzenim v praci ze nemozem robit viac ako osem hodin nerobit v prievane a dlho stat nakolko som po druhej operacii chrbtice kde mi dali uz aj sroby do chrbtice rok som to akovtak zvladala ale uz sa to neda vzhaldom k mojmu zdravotnemu stavu
    misoft Ak ti lekár vydal správu o zdravotnom stave, v nej opísal obmedzenia - podľa mňa je to lekárska správa - ak tam je razítko a podpis. Teda ak je na tom papieri okrem Dg. napísané i odporúčania a obmedzenia - zamestnávateľ to musí uznať - lekár by si to z palca nevycucal.
    Ovšem je potrebné na základe tohto papiera zamestnávateľa požiadať o zmenu prac. času.
    ivka70 Ta ziadost o preradenie je tvoja poistka, dnom prebratia sa pocita 15 dni, ktore ma zamestnavatel na preradenie. Rozhovor s menezerkou aj jej sluby nijako nedokazes, keby bolo treba.
    Blackinko A ak teraz robim trinast hodin a lekar mi tam napisal ze nemozem robit viac ako osem hodin tak aj tak musim ja pisomne poziadat o zmenu ? A zamestnavatel by mi mal do tych 15 dni bud najst pracu na osem hodin alebo ak nema pre mna taku poziciu tak vypoved s odstupnym?
    veronikasad Ano
      zbaliť
    ivka70 01.01.17 11:54 priradil do Porady

    Zmena pracovneho casu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.