Zavrieť

Porady

platene volno

Dobry den,
som tu nova a este neviem ako to tu presne chodi, tak mi prepacte.
Chcem sa spytat na vas nazor.
Mam zamestnanca ktory mi priniesol na 5 dni po sebe priepustky od lekara ze ma chore deti. Zo zakona ma narok na 7 dni na seba a 7 dni na dieta, ale tych 7 dni na deti uz ma vycerpanych. Ako by ste to riesili vy? Podla mna mal ist na OČR kedze islo o 5 dni po sebe. Tych 7 dni na dieta... sa berie na kazde dieta alebo dokopy kedze ma dve?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Je to na všetky deti i manželku ako sprievod.... Áno, mal ísť na OČR
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pocahontas14 Tiez som povedala, ze mal ist na OČR, ale on si myslel, ze takto s tym vybabre a ja mu zaplatim 5 dni ako keby bol v robote aj s premiami aj zo vsetkym. Podla mna to je len z jeho strany vypocitavost a skusa co si moze dovolit. Lekarka mu napise aj na 20 dni priepustky. Jej to je jedno, ale ja mu to uznat nemozem.
    ivka70 Ty mu ich musis uznat, len zaplatit mu za ne nic nezaplatis, ak su nad ramec 7 platenych dni.
    pocahontas14 ano ved tak som to myslela :-) nezaplatim mu za tie dni nic.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ked ma vycerpane 7 dni na sprevadzanie rodinneho prislusnika, ospravednis mu dane dni bez nahrady mzdy.
    Ak nemate upravene internym predpisom nevyhnutne potrebny cas na osetrenie ci vysetrenie, budes musiet tych 5 priepustiek akceptovat.
    Ked ale nebude mat tie dni zaplatene, asi sa rychlo spamata.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pocahontas14 Vsetci zamestnanci vedia ze maju narok len na 7 dni a respektuju to, len tento je taky spekulant... Ved to ani zaplatene mat nebude, druhy krat si dufam rozmysli ci pojde radsej na OČR alebo pride o peniaze :-)
    ivka70 ved to a odporuc nadriadenym vypracovat interny predpis na cerpanie - s nevyhnutne potrebnym casom, potvrdenym odchodom od lekara a pod. To na takychto spekulantov plati .
    pocahontas14 Samozrejme odporucim, dakujem velmi pekne a zelam krasne sviatky celej rodinke :-)
    expeeert No a kvôli takýmto blbcom trpí celá firma - ako zamestnávateľ, tak aj zamestnanci - zamestnávateľ musí riešiť blbosti novými nariadeniami a všetci zamestnanci začnú byť obmedzovaní nariadeniami a predpismi, keby nemuseli. Tak to bolo aj u nás - dovtedy sa mohlo zo služobného mobilu volať bez obmedzenia, kým sa nenašiel blbec, ktorý si zahral nejaké audiotextové hry a bohviekam ešte volal a mal väčší účet za mobil ako riaditelia dokopy... Tak nasledovalo obmedzenie v podobe limitu... A kopec iných vecí...
    pocahontas14 Vzdy sa najde nejaky blbec, ktory s tym bude chciet vybabrat, ludia su vynaliezavi tento nas spekulant napriklad zahlasil, ze ma dve deti a na kazde dieta ma tych 7 dni a keby ich mal 10 tak na kazde bude mat 7 dni. Takym to proste nevysvetlis, oni maju svoj rozum
    veronikasad Tak mu ukáž Zákonník práce, ten platí aj pre špekulantov ...
    pocahontas14 ukazala som, ale vraj znamy mu hovoril, ze to plati na kazde dieta 7 dni vraj si to este zisti. Ved nech si zisti... ja sa s nim o tom ani bavit nebudem. Nezaplatim mu to a hotovo.
    Katy a R však nech mu to ten známy preplatí
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak by ste mu chceli výjsť v ústrety - a prevádzkové podmienky to dovoľujú - môže si ten neplatený čas "nadpracovať" (alebo dopracovať v tomto prípade)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.