Zavrieť

Porady

Ako uvádzať blok z Alzy v kontrolnom výkaze?

Mám blok z Alzy.sk, v sume 273 €. Hore je napísané faktúra-daňový doklad. Informácie v časti kupujúci však nie sú uvedené. Ak by bol uvedený odberateľ, dala by som do B2. Keďže nie je, rozmýšlam nad B3 ako zjednodušený daňový doklad, ale suma je vyššia ako 100 €. Čo s tým? Treba to dať opraviť nech dopíšu údaje odberateľa? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    ide to do B3 (či B3.1 al B3.2 - to musíte posudiť sama či je odpočet viac al. menej ako 3000EUR). Nie nemusí Vám to Alza opravovať, a ani neopraví, lebo je vyhotovený doklad OK. Zjednodušený daňový doklad je aj:


    b) doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou podľa osobitného predpisu,29a) ak cena tovaru alebo služby vrátane dane uhradená v hotovosti nie je viac ako 1 000 eur alebo uhradená inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť nie je viac ako 1 600 eur a doklad vyhotovený tankovacím automatom pre bezobslužné čerpanie pohonných látok, ak cena tovaru vrátane dane uhradená elektronickým platobným prostriedkom nie je viac ako 1 600 eur; doklad nemusí obsahovať údaje podľa odseku 1 písm. b) a jednotkovú cenu podľa odseku 1 písm. g),
    zlatka.b Práveže doklady z Alza.sk ak majú českú adresu a IČO, nie sú dokladmi z ERP. Preto ich treba posudzovať ako fakturu - do 100 eur zjednodušený doklad, nad 100 eur doplniť údaje - na požiadanie to urobia.

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Pravdepodobne ste pri objednávke nezadali na stránke svoje IČ DPH, inak by ste na fa mali všetky údaje, a alza by Vám vystavila fa bez DPH a vy by ste urobili samozdanenie. ALZA je zahraničná osoba a od 01.01.16 za daňová povinnosť prenáša. S DPH alza faktúruje neplatcom . Ja by som odpočet neuplatnila.

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    ak velmi chces prihlas sa do svojho konta u Alzy a tam su elektronicke fa vystavene aj k blockom z ERP

    Ako uvádzať blok z Alzy v kontrolnom výkaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.