Zavrieť

Porady

opravné potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2016

Dobrý deň,
mám len takú otázočku, nakoľko sa nevieme s kolegyňou zhodnúť nakoľko viacerým bývalým zamestnancom vyšli preplatky z RZZP r. 2015 a mali už napríklad zaslané Potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2016, je potrebné im vystaviť nové - OPRAVNÉ potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Ja si myslím, že áno.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Pekné medzisviatky želám
Naposledy upravil lenka.ba : 29.12.16 at 11:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

    VÍNO NITRA
    Áno, treba dať správne potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Ale zamestnancom, ktorí už skončili pracovný pomer, posielala ZP preplatky domov zdanené.
    Ale aj mne sa stalo u niektorých klientov, že tieto preplatky poslala ZP zamestnávateľovi, v tomto prípade som im ich vrátila cez mzdu a zdanila.
    Nepodávala som na ZP námietku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jersseyke aj ja mám pár prípadov, keď mi napr. zamestnanec skončil 31.08.16, zučtovanie ZP prišlo 28.9.16, zamestanec už bol ukončení....takže teraz keďže už u nás nepracuje, ale jeho nedoplatok resp. preplatok dala ZP nám čiže zamestnávateľovi, tak zamestnávateľ musí vypracovať mzdu napr.za oktober kde dá dotyčnému bývalemu zamestnancovi preplatok, ten zdaní a zvyšok zašle mu ho na účet a zašle mu aj opravné potvrdenie o príjme? dobre som tomu porozumela?
    a keď má bývalý zamestnanec nedoplatok , ktorí ZP vymohla od zamestnávateľa? Dosť silno pochybujem , že nám bývalý zamestnanec vráti peniaze...dokonca už nemá ani platné tel.číslo, tak čo s tým?
    ďakujem
    VÍNO NITRA Nedoplatok nevysporiadavaš. Bolo by potrebné podať námietku na ZP.
    jersseyke ale už je neskoro na námietku...prešla lehota, som externá učtovnička a niekedy konateľ nevie pochopiť , že poštu mi treba doručovať čo najkôr...
    neviete mi teraz poradiťčo mám urobiť s tým nedoplatko?
      zbaliť

    opravné potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.