Zavrieť

Porady

Odobranie vodičského preukazu

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na postup získania svojho VP. Vodičák mi bol zadržaný pred 5 rokmi za nezaplatenie pokuty na mieste. Situáciu som neriešil a odišiel do zahraničia pracovať. Pokutu som taktiež nezaplatil. Prosím Vás o bližšie informácie ako postupovať v danej veci a ako získať speť vodičák čím skor. Dá sa vyhnúť preskúšaniu? Poprípade čo ma čaká... Ďakujem M.K
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Primerané informácie na základe Tvojich informácií Ti podá príslušné oddelenie DI v mieste trvalého bydliska.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Tu je velmi otazne, v akom stave je ta pokuta.

    Podla mna pokuta je uz vymahana, a v poste mate niekolko vyziev na zaplatenie.

    Zacal by som skontrolovanim postovej schranky, som si isty, ze co Vas caka je napisane v korespondencii, ktora Vam ohladne tejto pokuty isla.

    Ak nic, treba ist na miestny dopravny inspektorat, vypytat si vodicak.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) V prvom rade je potrebné sa zaoberať tou pokutou. Zistiť, či náhodou už na teba nečaká exekútor - teda skontrolovať všetku poštu.
    B) Ak sa exekútor nekoná, nie sú žiadne výzvy na zaplatenie (lebo aj môžu byť + možné úroky z omeškania) - zistiť, či tá pokuta už nie je premlčaná.
    C) Na ako dlho bol vodičák odobratý - podľa toho sa zariadiť (prípadné skúšky spôsobilosti), modli sa však - keďže vodičák ti "ležal" 5 rokov - aby ťa neposlali nie len na preskúšanie, ale na absolvovanie celého výcviku.
    willma za ten čas veru exekútor čaká. PZ sa s tým nebabre.

    Odobranie vodičského preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.