Zavrieť

Porady

NOSNÉ POLYPY

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či tu niekto nemá skúsenosť s operáciou nosných polypov. Môjmu ocovi to doporučil lekár, no dočítal sa, že je to len dočasné riešenie. Stratil čuch! Tak by som chcela zistiť, či s tým niekto nemáte vlastnú skúsenosť. Už teraz ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Keď nikto ja aspoň trocou teórie a praxe. Kolegyňa si ich tiež dávala odstrániť, po zákroku bola spokojná.

    bisou je offline (nepripojený) bisou

    bisou
    A neviete či teraz už môže dýchať nosom??? Lebo otec nemôže. Keď si robí srandu tak vraví, že keby ho uniesli a zapchajú mu ústa tak sa zadusí!!!

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    bratovi ich tiez vyberali, mlady sa zotavil celkom rychlo, aj cuch sa mu vratil a vie dychat nosom. ale nejaky cas to trvalo.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Manželovi vyberali polypy z nosa 2x. Po druhej operácii prestal fajčiť a nové mu už nenarástli. Dýchanie sa mu jednoznačne zlepšilo.
    Elena Navrátilová
    bisou
    A neviete či teraz už môže dýchať nosom??? Lebo otec nemôže. Keď si robí srandu tak vraví, že keby ho uniesli a zapchajú mu ústa tak sa zadusí!!!
    Áno, mohla dýchať nosom a bola spokojná.

    bisou je offline (nepripojený) bisou

    bisou
    Ďakujem všetkým veľmi pekne! Teraz už len dostať ocina do nemocnice a to bude najväčší zázrak!! Prajem všetkým krásny deň!
    Elena Navrátilová
    Veď po odbornej stránke mu to isto riadne vysvetlili. A keď chce dobre alebo aspoň lepšie dýchať. Veď to nie je asi ani robené v narkóze. Ak si dobre pamätám robia to pod lokálnym umrtvením. Držím palce, aby sa to podarilo. Potom daj vedieť, dobre?

    bisou je offline (nepripojený) bisou

    bisou
    No myslím, že to bude ešte dlho trvať. Neverí lekárom. Keď bol u lekárky pre cca 5 rokmi tak mu chceli vytiahnuť mandle a keď tam bol minulí rok tak mu už povedala, že mandle netreba vyberať, že treba vybrať polypy! A keď sa niekde dočítal, že je to len dočasné riešenie tak už nechce o tom ani počuť. Tak nahromažďujem informácie až ho prehovoríme!
    Veľa fajčí a celý rok má hlas ako keby mal riadnu angínu - chrapčí.
    Tak snaď ho tam dostaneme! Nosné kvapky kupujeme ako chleba, mali by mu dávať vernostnú zľavu!

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Moja svokra mala polypy. Po prvej operácie síce necítila, ale aspoň vedela dýchať nosom. Podotýkam, že fajčí. Po dvoch rokoch, si opäť musela dať odstrániť, lebo jej znova narástli. Zas necíti, ale dýcha a fajčí. Možno to fajčenie jej nerobí dobre, alebo to, že strká nos do cudzích vecí jej neprospieva.

    zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

    zuzanavo
    Tak polypy som zažila na vlastnej koži. Celé detstvo som mala problémy s dýchaním pri prechladení, bez nosných kvapiek sa to nedalo zvladnuť. Ani v plynovej maske som nemohla behať po školskom dvore.
    Po čase však už kvapky nepomáhali, tak som sa dopracovala k operácii.No okrem polypov mi robili aj septoplastiku, takže neviem, čo vlastne zabralo, ale odvtedy (10 rokov ) som kvapky v nose nemala).

    dytka1 je offline (nepripojený) dytka1

    dytka1
    Elena Navrátilová
    Veď po odbornej stránke mu to isto riadne vysvetlili. A keď chce dobre alebo aspoň lepšie dýchať. Veď to nie je asi ani robené v narkóze. Ak si dobre pamätám robia to pod lokálnym umrtvením. Držím palce, aby sa to podarilo. Potom daj vedieť, dobre?
    ja som bola na operácii s mandlami a na izbe bola so mnou baba ktorej vtedy vyberali polipy a ešte všeličo iné z nosa...robili jej to v narkoze.ona mala pred tým problémy s horučkami,mala stále zvyšenu teplotu a nevedela spávať a tiež necítila vône..strašiť radšej nebudem tým ako vyzerala po operácii ešte dlho,hlavne že jej to pomohlo,tak držím palce

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ja som v sedemnástich bola operovaná síce na cysty, ktoré sú však "polypotvorné"... V plnej narkóze, robili to vtedy novou metódou pod mikroskopom, teda mi nemuseli narezať tvár. Vyrovnávali aj nosnú prepážku a modelovali mušličky. Vtedy sa mi veľmi uľavilo, konečne som vedela, čo je to dýchať nosom.
    Vzhľadom na presťahovanie+niekoľko rokov+alergie+lenivosť+nechuť chodiť k lekárom sa to po rokoch opäť zhoršilo. Zas som začala navštevovať ORL a vo výhľade je alergológia, čo ma vôbec neteší. Ale problémy sa vrátili a ja sa ich chcem zbaviť už aj zodpovednejším prístupom.

    grajo je offline (nepripojený) grajo

    grajo
    ahojte poradte mi ja mam nosovy polyp a neviem kedy je najlepsi cas ist na operaciu mne doktorka povedala ze to ma cas ale mne to uz robi problemi dakujem.
    Neviem čo mam robit..z nosa mi stale tiekla prudom krv,ale minuly tyzden my vyšli aj take zrazeniny cca 5-7 cm ...velmi to bolo nechutne ....je to možne ze mam polypy...strasne sa bojim ..prosim pomozte mi ....

    ksichtoska je offline (nepripojený) ksichtoska

    ksichtoska
    To akokeby si hovorila o mojej svokre. Presne aj s mojou to bolo takto, ze jej ich vybrali a urobili sa zas / vratane toho fajcenia./ Ale musim uznat ze nos do vsetkeho nestrka, aby som jej nekrivdila.

    bivvka je offline (nepripojený) bivvka

    bivvka
    Mam skusenosť z polypamy,ale neviem či je prave najlepšia.Vyberali mi ich už tri krat,a mam ich tam zas.Je však pravda ,že sa to vždy na nejaku dobu zlepšilo
    Podla mna nosove polypy sa po operacii mozu vratit, ale podla mojej skusenosti, je treba velke usilie, vytrvalost a pevnu volu, je to psychicky narocne, ale azdy den treba nos vyplachovat 3x solnym roztokom a to uz cely zivot, a potom brat kvapky kortikoidy tiez stale a mozno je operacia zazehnana
    listoček Nemusia sa vrátiť,ak je správna liečba.Mám kamarátku,ktorá toto prekonala a v priebehu 10dní po polypoch ani stopy.Tiež jej lekári vraveli,že do konca života ,ale ona šla inou cestou a našla riešenie.
    innes prosím možes mi povedať ako to kamarátka prekonala? čo robila?

    Sebko612 je offline (nepripojený) Sebko612

    Sebko612
    Mám iba 12, a polypy mi operovali už 7x.
    Po operaci som mohol dýchať vždy iba pól roka .
    Vybrali mi po siedmy krát aj nosne mandle a už je všetko v poriadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.