Zavrieť

Porady

da sa zvladnut externe studium na strednej skole?

Je tu niekto,kto externe studoval na strednej skole,pripadne pozna niekoho takeho?Ide mi hlavne o ludi,ktori su uz dlhsi cas vonku zo skoly,ako som ja-12 rokov.Da sa take studium nejako zvladnut?Ja konkretne planujem ist na IP Gymnazium v Bratislave.Volal som s riaditelkou a povedala mi,ze tam chodia aj ludia v strednom veku a ucivo je tomu prisposobene,lebo inak by sme nemali sancu sa to vsetko naucit.V takom pripade si ale neviem predstavit ako to bude vyzerat na maturite.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 samozrejme, že sa dá.......ja som si pred rokom ukončila maturitu (v poradí už tretiu) na SZŠ a nemala som žiaden problém, pritom na mňa útočí staroba .......
po prvej maturite som už 30 rokov
Orix No a ako je to ucivo prisposobene?Mozete mi prosim napisat k tomu blizsie informacie?
Mila123 nie je prispôsobené, veď to nebola pomocná škola (pravdepodobne učitelia nevyžadujú až toľko) .......mali sme presne tie isté otázky na maturite ako denní študenti.....
pripomínam ja už mám jednu VŠ dávno za sebou
korela Orix, tá jedna tvoja veta môže školu svojím spôsobom aj deklasovať, ktovie ako si si ich myšlienku vyložil, najlepšie je sa spýtať priamo vedenia. Na tej škole si robia maturity aj modelky pracujúce v zahraničí a žiaci, ktorí z rôznych dôvodov neukončili svoje prvé gymnáziá aj z veľmi paradoxných dôvodov, dnes sú dávno už aj po VŠ, tá škola nie je opravovňou osudov a ako človek z praxe budeš mať určite aj výhodu životného nadhľadu oproti normálnemu dennému žiakovi, to predovšetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Všetko sa dá ...strach má veľké oči. Neváhaj a choď a študuj. Nič tu zbytočne nerieš, už si odhodlaná, tak šup šup študovať. Zvládli iní, zvládneš aj ty

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Tak ja mam tiez dve maturity. Sice mam odbornu skolu a nie gympel. Ale teda ucivo na odbornej skole je prisposobene tak, ze sa ucis len konkretne odborne predmety. Slovina, cudzi jazyk, obcianska nauka a telesna odpada. Maturuje sa obvykle z odbornych predmetov. Samozrejme neprebera sa podla mna vsetka omacka okolo jednotlivych predmetov. Si predsa clovek z praxe, oslahany vetrami skusenosti. Predpoklada sa, ze co potrebujes viac, si vies najst a dostudovat.

    A uprimne, Dve veci su podstatne.
    Za studium si platis. Skoly ziju aj z penazi ktore zaplatis. Je preto v ich zaujme, aby mali co najviac studentov. Ak by ta studium velmi zatazovalo, mohlo by sa stat, ze studiom prastis. Cista strata pre nich. Ak neprejdes na skuskach, sanca, ze prastis skolou sa zvysuje.
    Vsetci dobre vieme, ze vacsina ludi si robi nadstavbove studium len kvoli papierom a odbornosti niekedy rozumie lepsie ako sam prednasajuci. Takze skola sice musi drzat uroven studia, ale je evidentna snaha, aby co najviac studentov bolo spokojnych. Ved akaze by to bola reklama, keby kazdy frflal, ze je studium tazke, ze vyhadzuju zo skusok a maturity. Asi by sa tam ludia hufne nehlasili.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 ja som nič neplatila, iba ZRPŠ ročne 20 €
    robovi Tak to si z tych stastnejsich.
    ivka70 Slovencina odpada len v pripade, ze uz z nej maturitu mas. Inak ako maturitny predmet sa riadne vyucuje.
    A dalsia vec: externa cast maturity uz nejde len tak prebehnut.
    robovi co je externa cast maturity? Prakticka cast skusky? Lebo ak ano,tak tu sa nedalo prebehnut na nasej skole nikdy.

    Ale vlastne celym tymto preslovom som chcel povedat: Len do toho!!!
    ivka70 nie je to prakticka cast. dnes sa maturita sklada z internej a externej casti. je povinny aj jeden cudzi jazyk, asi si maturoval dost davno, lebo uz par rokov sa insk maturita ako takto robit neda.
    alaya1 ivka70- externa v pomaturitnom studiu? Ved ak je v pomaturitnom tak maturitu zo SJ a cudzieho jazyka uz ma za sebou.,
    ivka70 to uz som pisala vyssie, ak ju uz ma (nspr. slovencinu) sa vynechava, ale ak nema maturitu napr. z cudzieho jazyka , tak ju musi robit.
    a zadavatel nepise, ci uz maturitu ma slebo si ju ide robit prvy krat.
    Mila123 sú dve možnosti - jedna je taká, kto už má maturitu, dopĺňa si iba odbornosť.....a druhá časť je taká, kto nemá maturitu a má odbornosť (aspoň výúčný list) dopĺňa si maturitu , a ešte predsa by bola tretia možnosť, ak by záujemca o štúdium mal ukončené iba základné vzdelanie....
    a ešte jedno záležitosť, ak má niekto aj pred 100 rokmi raz urobenú maturitu z napr. jazyka, stále mu platí....
    alaya1 je mozne, ze nema, potom plati, co si napisala.
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    treba to určite vyskúšať, pozisťovala by som si učivo u tých, čo takto študujú a ešte môžeš do nástupu chodiť na doučovanie, to sa precvičí aj pamäť a niečo sa možno aj pripomenie, obnoví, ale treba skúsiť

    da sa zvladnut externe studium na strednej skole?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.