Zavrieť

Porady

Prenájom kočíkárne

Dobrý deň vospolok,
v desať vchodovom dome je desať kočikarní, v jednom vchode si chce miestnosť prenajať podnikateľka. Vlastníci z toho vchodu však o kočikáreň nechcú prísť, môže byť platné písomné hlasovanie keby to z vedľajších vchodov odobrili. Môžu odsúhlasiť, že my nebudeme mať kde dať bicykle a kočíky? Mohol správca takéto hlasovanie odobriť?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  buchač je offline (nepripojený) buchač

  Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
  V tomto prípade viacmenej platí (malo by), že do hlasovania o danej kočikárne by mali vravieť len vlastníci bytov v príslušnom vchode.

  Teda aspoň v normálnom baráku by to takto malo byť.
  Ostatným vchodom by sa určite nepáčilo, ak by sa to jednalo o nich...že by prišli o nebytový priestor.
  ----------------------------------
  Neviem, ako je to u vás, ale v našom baráku to takto funguje...každý vchod si gazduje s menšími položkami sám.
  Ja som si svojho času prenajal určitú nebytovú časť. Pobehal som po susedoch, každý popodpisoval a fertig. Správca už len vyhotovil patričné lajstrá.
  Ostatné vchody nemali nárok na nejaké schvaľovačky.
  6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Mária27 Presne tak. Ono vlastne podľa zákona malo byť už v zmluve o prevode vymedzené, že spoločné priestory sa užívajú v každom vchode osobitne len tými, čo v ňom bývajú.
  Gapo Presne tak som si to myslel aj ja, ale správca má iný názor. Ďakujem za odpovede.
  buchač Ono správca aj má pravdu, nakoľko zákon vraví niečo o vlastníctve všetkých vlastníkov na všetky nebytové priestory.
  Čiže aj váš vchod (možno) vlastní kočikárne v iných vchodoch.

  Ale čudujem sa, že sa pýtaš, nakoľko ...citujem :

  "Gapo 23.12.07 16:08
  Zapletiem sa do debaty, napriek fundovaným odpovediam, chcel by som poznamenať, chcel by som vidieť či susedný vchod môže rozhodnúť o prenájme alebo využívaní našej kočikárne bez nášho súhlasu, to je do neba volajúca blbosť. Každý má podiel na nebytových priestoroch a kedže v každom vchode je to rovnaké, tak predsa každý má právo na to čo je v jeho vchode a nie inému niečo nanucovať. Hmmm, že by nie logika??"
  http://www.porada.sk/t67559-uzivanie...kocikarne.html

  Takže ?
  Gapo Nielen ja,som toho názoru, že čo koho do toho, ja sa nestarám do ich kočikárne, to isté očakávam od nich, toť logika, ale zaujímalo ma ako to vidíte tu, predsa sa tu fundovanejšie takéto veci preberajú. Na akciu bola reakcia, vyvesené oznamy aby to neschválili. Uvidíme.
  sito Gapo, neviem kto, čo, ako jej to poradil, logicky by to malo byť ako píše buchač, Mária. Vravím, že 182-ka je chabá, niekedy až pochabá. Zo zákona by to aj mohlo byť tak ako píšeš, že ostatní to našijú, schvália na vás, váš vchod.
  Postavte vec do takéhoto svetla. p. X si v našom vchode chce prenajať kočíkareň. Vlastníci bytov vo vchode Y nesúhlasia. Je tá možnosť, že vlastníci v niektorom z ostatných vchodoch jej kočíkarne v ich vchode prenájmu, ak áno ich vec. Nebudú mať kočíkareň.

  " Inak, 182/1993, § 8a, ods.1, písm. b) spôsob výkonu správy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku,"

  § 10, ods. 1, písm. b) príjem za prenájom spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, !!! spoločných nebytových priestorov !!!, príslušenstva a priľahlého pozemku,
  Gapo Dá sa aj inak ako súdom zrušiť výsledok písomného hlasovania? Napríklad zvolaním schôdze a hlasovaním o zrušení predchádzajúceho rozhodnutia o písomnom hlasovaní?
    zbaliť

  Prenájom kočíkárne

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.