Zavrieť

Porady

Daňový bonus na dieťa v DP

som živnostník a narodilo sa mi dieťa v novembri . Môžem si uplatniť v daňovom priznaní daňový bonus na dieťa podľa par.33 ?
4 komentárov     zbaliť
veronikasad splňaš základnú podmienku - vykázal si kladný základ dane ?
veronikasad dosiahol si príjem z podnikania vo výške 6-násobku minimálnej mzdy ?
Kernaševičová ano
Tweety Na inom mieste píšeš, že si nezarobila nič, tak ako to je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, za dva mesiace, za predpokladu splnenia podmienok na jeho priznanie. Ale to isto vieš.
    Kernaševičová ďakujem
    veronikasad Neďakuj, lebo to môže byť úplne inak, ak táto téma súvisí s tvojou predchádzajúcou, ktorú som priložila...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zo zadania tejto témy ti vyplýva, že nárok na DB ti vznikne len v prípade, ak uplatníš zdanenie formou paušálnych výdavkov (zdaníš celú dotáciu bez ohladu na to, že nebola vyčerpaná). Pozor však na výšku preddavkov na zdravotné poistenie

    http://www.porada.sk/293288-ci-som-p...ml#post2922646
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Kde píśe o dotácii?
    veronikasad V zadaní témy, ktorú som priložila.
    Tweety To ale mení zadanie a aj odpoveď.
    veronikasad Nemusí táto téma súvisieť s otázkou, možno sa pýta na niečo iné. V komentári uviedla, že podmienku príjmu aj základu dane splňa ...
    Kernaševičová ak som nemala žiadne výdavky aj tak musím zdaniť dotáciu? čítala som že sa zdaňuje len tá časť, za ktorú som už niečo kúpila inak sa prenáša do ďalšieho roka a potom sa zdaní
    veronikasad Mala si príjmy z podnikania vo výške 6-násobku minimálnej mzdy ?
      zbaliť

    Daňový bonus na dieťa v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.