Zavrieť

Porady

Aké osobné ochranné prostriedky potrebuje kaderníčka?

Sa darí, je február a mám od januára už 2 kontroly z Sp, teraz inšpektorát ešte aj právnik sa ide súdiť, daňovú nedokončenú. Nič nerobím len tlačím ako debil pásky raz pre sociálku potom pre IP, potom zas dochádzku a teraz zas ochranné pomôcky. Ma jeb...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Osobné ochranné pomôcky kaderníčky majú chrániť pred nepriaznivými vplyvmi chemických látok obsiahnutých v prípravkoch na farbenie a ošetrovanie vlasov. Sú to gumové, prípadne latexové rukavice. Po každej práci s chémiou si treba umyť ruky toaletným mydlom a natrieť reparačným ochranným krémom, napr. Indulona. Pri kulmovaní, alebo žehlení vlasov treba na ochranu používať rukavice na ochranu pred teplom, napr. Moser 4437 :http://www.kozmetikshop.sk/e-2622-mo...nu-pred-teplom
    Preťažovaniu a deformáciam dolných končatín predídeme nosením zdravotnej obuvi, ktorá má tieto znaky: Podpätok je vysoký 3-4 cm, dvíha pätovú časť nohy a zväčší pozdlžne klenutie klenby nohy - šetrí jej svalovú činnosť. Spodok obuvi zodpovedá tvaru chodidla, v prostrednej časti je klenok pevný, zvýšený - noha sa lepšie vyklenuje. Podošva je pevná a ohybná, nebráni svalovej práci ohýbačov a naťahačov prstov. Zvršok obuvi spevňuje priehlavok a členky - zabraňuje vytknutiu nohy. Takže žiadne šlapky.
    Ochranný pracovný plášť.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Niekto tú kaderníčku musí milovať.... Mohla by mať: topánky/šlapky, ponožky, nohavice/legíny, tričko, plášť, mikinu, flísovú vestu, ochranné rukavice.
    Katy a R ja by som pridala aj respirátor - vážne to myslím, poznám jednu kaderníčku s vážnymi dýchacími problémami ...
    Mila123 ponožky nie........

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    maximálne OOPP zdravotná obuv, ochranný plášť, jednorázové rukavice - všetko ostatné je len pracovný odev nespadajúci pod OOPP

    Aké osobné ochranné prostriedky potrebuje kaderníčka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.