Zavrieť

Porady

Auto ako zaloha za nevyplatene faktury

Dobry den
Poprosil by som o radu resp. o male vysvetlenie
Zakaznik mi dlhuje peniaze - stale slubuje ze vyplati ale nevyplatil.
Potreboval vyrobit dalsie veci ale doniesol firebne auto ako zabezpeku - od auta som mal vsetky doklady
velky, maly technicky
poistenie
STK, Emisnu

v pripade ze mi auto takto nechal a napr. by na mna poslal policiu s tym ze povie ze mu auto ukradli a nasli by ho u mna ?
Ako by to dopadlo ked vlastnim vsetky doklady a ja by som oponoval ze mi auto dal ako zalohu za faktury..
problem je v tom ze sme nespisali ziadnu zmluvu.
Dakujem
Soňa K Povie, že si ukradol auto, v ktorom mal všetky doklady. Nevieš, či sa s tým autom nespájajú nejaké udalosti. Rizikové !
misoft Je to síce riziko, ale aj pre dlžníka. Ak nahlási krádež auta, policajti budú chcieť nejaký doklad od neho (väčšinou techničák) - a ako potom dokáže, že ho mal uzamknuté, zaistené proti krádeži? A ako zdôvodní, že tam mal malý i veľký techničák? Niektoré doklady od vozidla NESMÚ byť trvale vo vozidle.

A Milanko: chyba bola to zobrať. Pokiaľ máš nejak doklady o vykonanej práci, dodanom tovare, faktúry - napíše sa predžalobná výzva na zaplatenie dlžoby - potom súd a vydanie platobného príkazu - exekútor a to je už vyšší level (pre neho,. lebo zacáluje omnoho viacej, možno ani to auto tak hodnotu nebude mať).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Auto ako zaloha za nevyplatene faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.