Zavrieť

Porady

Vynatie prijmu z CR v danovom priznani A

Mam potvrdenie o prijme z ČR za mesiace 1-8, kde prijem je : 11473,59 eur poistne zamestnanec 1262,30 eur
zaklad dane 15374,60eur
poistne zamestnavatel 3901,01eur
zaloha na dan 1695,09eur
Druhe je zo SR za mesiace 9-12, prijem 4863,67 eur a poistenie spolu 651,60eur. Dan na SR zrazena 559,40 eur.
Viem, ze tie prijmy treba spocitat, poistenie napisem len spolu pretoze na potvrdeni z CR nie je rozdelene. Aku sumu vpisat do kolonky kde je potrebne vynat ten prijem ? pretoze vlasne tu budem zdanovat len slovensky prijem, kde mi vychadza, ze dan by mala byt 77,66 eur a vratka dane 481,74. Len neviem ako to dostat do toho priznania. Aku vysku prijmu z CR vynat ? Dakujem vopred za pomoc
Naposledy upravil cutty : 16.03.17 at 12:08
kn-alka v r.48 to máš jasne napísané: úhrn príjmov (základov dane) - takže vyjmeš základ dane (príjmy-odvody) zo zahraničia
cutty Ano, uz som na to prisla. Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cutty Obidva prijmy su zo zavislej cinnosti - zamestnanec. Preco B?
    kn-alka dala som ti linky, kde sa rozoberajú tie poistné - a je jedno či A alebo B, postup je stále rovnaký, len zapisuješ do iného čísla riadku
    cutty Vdaka, ale aj tak som sa tam nedocitala co potrebujem :-(
      zbaliť
    cutty Dakujem :-)

    Vynatie prijmu z CR v danovom priznani A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.