Zavrieť

Porady

Súvaha a Bezprost.pred.účtovné obdobie

Dobrý deň.
Neviete mi prosím poradiť čo mi navyše môže ťahať do Súvahy-Bezprost.pred.účtovné obdobie riadok 41 Daňové záväzky a dotácie a zároveň o tú istú sumu mi navýši riadok 236 Výkaz ziskov a strát. Už som pri tom 4 hod.a neviem prísť na chybu. Účtujem v prog.POHODA. Nemáte prosím s tým skúsenosť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    keďže píšes bezprostr. predchádzajáce obdobie, tak snáď predpis dane z príjmu za rok 2015 591/341?
    a prečo to hľadáš ako chybu?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hyben Pavol Potrebujem odoslať Priznanie a výkazy. Do výkazu sa mi prenášajú údaje Bezprost.pred.účtovné. Čiže stĺpec 2 výkazov za rok 2016 by mal sedieť so stĺpcom 1 z výkazov za rok 2015. Ale nesedí mi r.41 a 236.
    Žabinka takže nesedia údaje závierky minulého roka s tohtoročnou závierkou.. z tvojej otázky to vôbec nevyplýva, na čo sa vlastne pýtaš..
    počiatočné stavy sedia? dátumy sú správne? ak máš všetko prekontrolované, tak prepíš tie riadky aby sedeli s minuloročnou závierkou.. v mrp je to možné, zadať údaje ručne a dať prepočet.. ako funguje pohoda, neviem..
    a riadok 236 výkazu ziskov a strát je ktorý.. ja taký v závierke nemám..
    Hyben Pavol 236 = Daň z príjmov
    Žabinka ? VZaS - daň z príjmov - mám r.36 pri MUJ, alebo r.58 pri malej/veľkej UJ..
    či to je dáke interné číslovanie riadkov v pohode?
    Hyben Pavol Nie Výkaz ziskov a strát MÚJ riadok 236 Daň z príjmu.
      zbaliť

    Súvaha a Bezprost.pred.účtovné obdobie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.