Zavrieť

Porady

Poraďte-zaplatenie zálohy za tovar

Dňa 13.06.2006 som si objednala tovar - nábytok. Zaplatila som zálohu a ústne bola dohodnutá dodacia lehota 3. max. 4 týždne. Po 4.týždňoch som sa tovar nedostala, a z telefonického rozhovoru som mala dojem, že ani nevedia, že takú objednávku dostali. Po dlhom pátraní zistili, že u nich taká objednávka je, no na otázku kedy bude tovar dodaný, nevedeli odpovedať.
Aká je teda v tomto prípade dodacia lehota, keď Obchodný zákonník hovorí, že by mala byť primeraná. Pýtam sa teda, aká je to "primeraná dodacia lehota?"Ako mám ďalej postupovať?
Za každú radu Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Mila Rata, ak si si predsa objednavala tovar, ktory na sklade nemali, mala by si mat predsa kopiu objednavky, v ktorej je podrobna specifikacia tovaru ako je nazov, pocet, farebne prevedenie a pod. a tiez dodaci termin a pripadne zaplatenie zalohy a jej vyska. V pripade, ze nevedia udat termin dodania, bude pre teba lepsie, ziadat zalohu spat, nakolko neviem ci vobec budes mat zaruku, ze dostanes tovar , ktory si si objednala a tiez ak sa vyskytne pripadna reklamacia, ci bude vobec vybavena /sice existuje SOI, ale aj to je na dlho/.

    Poraďte-zaplatenie zálohy za tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.