Zavrieť

Porady

Stracanie tlaku v pneu. Defekt?

Zdravím deje sa mi zaujímavá vec. Pravé predné koleso mi pomaly stráca tlak. Je to veľmi pomsly. Povedzme 3 až 4 týždne od nafúkania na 2,2 mám 1,3 pričom ostatné pnru v pohode. Jeden čas som to na to zabufol a jazdil asi 2 mesiace bez dofúkania a tlak zostal 1,3. Môže byť defekt ktorý mi zo pomaly prepúšťa na 1,3 a už viacej nie? Mám malé ľahké auto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    MenoPriezvisko
    riešila som podobný problém akurát s rozdielom že mi vždy sfukovalo iné koleso. najskôr mi brúsili disky, nepomohlo a potom mi vymenili ventily a odvtedy kolesá držia tak skús servis, tam určite s tým pomôžu
    lujza.j Hlavne nech najprv menia ventily.....
    afrikánka Mne to tiež robil ventil na dvojkolesovej "suzičke"....a ja že defekt.....spolujazdec tvrdil, že to moja váha.....nakoniec ventil

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    mal som niečo podobné, servisák pozrel na koleso a za 8 sekúnd našiel v dezéne zapichnutý klinec, takže navštív pneuservis

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Aká pneu? Bezdušová? Pokiaľ je bezdušová - môže byť príčina v ráfiku kolesa - pätka pneu nesedí presne, disk je poškodený, špinavý na styku ráfiku a pneu. Môže to byť aj prepúšťajúci ventil. Pokiaľ je s dušou - môže biť v duši nepatrná dierka, môže byť duša tzv. stará - prepúšťa.
    Takže - smer pneu servis a všetko preveriť - disk vyčistiť, ventil vymeniť, ak je duša - dať novú dušu.
    Ak si to chceš overiť - nafúkaj koleso (tak ako je) na tlak 2,5atm (nebol, vydrží) - ak máš veľkú nádobu, sud a pod. celé ponor do vody a sleduj - pri takom tlaku sa niekde objavia bublinky. A budeš vedieť, kde to uniká.
    Naposledy upravil misoft : 26.03.17 at 13:32
    peterkos2 Alebo voda so saponátom a rozprašovač-niekedy aj bez demontáže
    misoft Pre mínuskára - napíšem to po mojom: TRHNI SI ĽAVOU ZADNOU.....
    Najskôr zistiť príčinu, potom to riešiť. Príčinu môže i takto zistiť - amatérskym spôsobom Made in home....

    Stracanie tlaku v pneu. Defekt?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.