Zavrieť

Porady

Ste ekonóm (účtovník) - piate koleso na voze?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Cítite sa, alebo cítili ste sa niekedy v práci ako piate koleso na voze? V škole, či už na SŠ alebo VŠ nám vtĺkali do hláv, že účtovník je najdôležitejšou osobou vo firme (vo výnimočných prípadoch druhou najdôležitejšou osobou :-)) ), ale ako teraz zisťujem, tak to vôbec tak nie je. A to už mám skoro 10 rokov praxe za sebou.
Skúste napísať svoje skúsenosti. Vďaka.
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Dada
Cítite sa, alebo cítili ste sa niekedy v práci ako piate koleso na voze? V škole, či už na SŠ alebo VŠ nám vtĺkali do hláv, že účtovník je najdôležitejšou osobou vo firme (vo výnimočných prípadoch druhou najdôležitejšou osobou :-)) ), ale ako teraz zisťujem, tak to vôbec tak nie je. A to už mám skoro 10 rokov praxe za sebou.
Skúste napísať svoje skúsenosti. Vďaka.
Tak to sa pridávam! - máme povolanie nevďačné - ale čo už, ja keby som nemala túto prácu rada, tak by som to dávno vzdala, majitelia firiem si vôbec neuvedomujú, aké je dôležité mať dobrého (to si fandím) ekonóma - účtovníka, ale zasa na povzbudenie, sem tam sa mi stane, že sa mi po kontrole niektorý zákazník ozve a poďakuje.
Ale v podstate je to s nami asi ako všade inde, viď. učitelia, lekári... na Slovensku na jednej lodi!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Dadi..plne s tebou súhlasím...viaceré asi poznáme vetu: tých pár papierov....?! a načo školenie?! a vety podobného charakteru
..a to svedčí o všetkom..ale že človek musí pritom študovať kopec zákonov...na to tí naši šéfovia ešte neprišli..a asi ani neprídu... však oni tých "pár papierov" vôbec nepotrebujú.. to len my vymýšľame...
Ale hlavu hore.....možno.....
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

K tomu mám ešte jeden citát: "Ja Vás vlastne ani nepotrebujem. Ste len nutné zlo, lebo to chce štát. Veď vy ani vlastne nerobíte nič samostatne, všetko Vám určuje zákon." Tiež jeden z názorov na ekonómov - učtovníkov.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
a nič netvoríte.... to poznám...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Vyše 130 videní je na tejto téme a len traja sa vyjadrili? Nehovorte všetci, že ste obletovaní a máte skvelé podmienky k práci. :-))))))))))
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja si DADA myslím, že všetci majú ten istý problém, ak z nich 125 nie je tých...šéfov. A keby sa tu rozprúdila na túto tému ozajstná debata, tak nás Richard zruší pre nespisovnú slovenčinu.
0 0
anita anita

anita je offline (nepripojený) anita

účtovník, SZČO
Emily, ten citát ma dojal... Počkaj chvíľku, kým sa spamätá a začnem cez slzy vidieť obrazovku....

No, už som v pohode. Aký magor to zo seba dostal?????!!!!!!!! Neviem či je tam dosť tých výkričníkov. Ja som totiž ten druh účtovníka, ktorý sa nikdy neuspokojí s daným výsledkom. Vždy hľadám, v medziach zákonov, nejaké cestičky na tzv. korigovanie zisku. Poznám aj také účtovné firmy, ktoré vyhodia výsledok, vystavia daňové priznanie a dovidenia. To nie je môj štýl. A aby som zato dostala takéto "uznanie"?!

Dada, poznám ten pocit, ktorý opisuješ. Ale je chyba aj v nás. Kým si nezačneme sami seba vážiť, nebudeme docenení nikdy. Aj mne trvalo chvíľku (pár rokov) kým som tú vetu obrátila - MY SME TU PRE NICH A NIE ONI PRE NÁS!!! A na základe týchto pravidiel staviam svoju živnosť. Ak mám klienta, dám mu pocítiť, koľko času som mu ušetrila a od koľkých pokút zachránila. Nie je to vystatovanie, lež holý fakt, ktorý im musíme vryť do ich gebuliek.
Už končím, lebo som sa veľmi rozohnila. Idem radšej zaúčtovať leasing, nech sa trošku schladím. Ahojte
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Vidíš DADA, už to začalo.
Ale nedá mi ešte nereagovať. Ja som iba zamestnanec. Ale tú strašnú bezmocnosť, akú niekedy pociťujem, to sa ani nedá opísať.Na chlapov /aby som niekoho neurazila, to je iba môj subjektívny názor/ inak nepoviem, ako nezodpovedný,nepraktický národ. Nie iba názor, ale aj skúsennosť. Ale...peniažky sa doma nevysedia a oslík otras sa je zatiaľ iba v reklame, ešte ho nepredávajú ani v TESCU
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Anitka - hovorí sa optimalizácia zisku (sa mi to strašne páči, tak "hoch" to zneje to hľadanie dier v zákone).

Emily - veď ho nechaj, nech si sám optimalizuje. Alebo mu sprav 2 daňové priznania - také obyčajné, kde všetko zaúčtuješ podľa predstáv štátu, a jedno také "optimalizované". A opýtaj sa ho, či ten rozdiel naozaj nepotrebuje. Možno ti z neho dá percentá
0 0
anita anita

anita je offline (nepripojený) anita

účtovník, SZČO
Ľubka, to čo píšeš nie je vôbec zlý nápad. Ja som už totiž rozmýšlala nad tým (každý rok v marci), či cenu za vyhotovenie daňového priznania nestanoviť %-tom z "VYoptimalizovaného zisku" (to som zase dala tomu slovenčinovi). Napr. účtuješ 10000 ale ušetrila si mu napr. 50000 na daniach. Čo tak k tým 10000 vyčísliť aj to percento z tých ušetrených 50000? Povedzme 10% ... Hm?
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

To je super výpočet, ale vieš čo by Ti povedal môj šéf: ha ha , zasmiali sa zbrojnoši a odcválali na šijacích strojoch
0 0
misa misa

misa je offline (nepripojený) misa

Ja musím na obranu tých "hore" povedať, že môj šéf je asi jedným z mála, ktorý si moju prácu účtovníčky váži. Želám aj Vám tu všetkým, aby ste mali takého dobrého šéfa ako mám ja.
Ale čo sa týka tých ostatných, pre ktorých robím len daňové priznania - tak súhlasím s Vami, ja som tá zlá, ktorá im vypočítala hrozne vysokú daň... keďže si zmysleli v polovici marca že treba podať daňové priznanie...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ja sa pripájam k odpovedi Misi, môj šéf je takisto super. Nikdy som od neho nepočula, že musíte to urobiť alebo niečo podobné. On vie, že sa na mňa môže spoľahnúť, že mi nič nemusí pripomínať. Nakoľko vo firme robím okrem účtovníctva aj jeho asistentku, nikdy sme nemali žiadne problémy. Ak niečo nevie, radšej sa so mnou poradí, ako keby mal niečo "zbabrať". Keď niečo potrebuje, nikde nezabudne pripojiť "prosím Vás Janka". I keď by vlastne nemusel - veď som len zamestnankyňa. Ľutujem všetkých, ktorí sa v predchádzajúcich príspevkoch vyjadrili na svojich nadriadených negatívne.

A ešte sa vyjadrím k téme vykania a tykania, ktorú som taktiež čítala. My si so šéfom vykáme, spolupracujeme spolu asi 4 roky, je medzi nami 8 ročný vekový rozdiel. A vyhovuje mi to tak, ako to je.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
No...
ja mám tiež super šéfa...je pre každú srandu...ale len do tej doby.. než si vypýtam výplatu /o zvýšení ani nehovorím/, alebo treba niečo zaplatiť, poprípade ma poslať na školenie, kúpiť nejaké publikácie....vtedy všetka sranda končí...a najlepšie na tom bolo..keď vyšiel nový zákon o DPH...tak mi povedal..že ho síce nečítal...ale nechápe, čo na ňom nie je jasné!!!!
a to nehovorím o zákone o ochrane osobných údajov, registratúre...také veci..načo by nám boli!!!..že mu ušetrím peniaze na pokutách..to ho netankuje
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Keď ste začali debatu na takúto tému,tak Vás chcem poprosiť ,keby ste sa vyjadrili k odmeňovaniu za túto prácu.Podľa čoho si určíte výplatu v jednoduchom a podľa čoho v podvojnom,aspon tak približne./počet riadkov,počet dokladov,obrat a pod./sk/Ja robím aj na živnosť aj som zamestnanec a myslím,že to robím skoro zadarmo,ale aj tak podľa šefstva len sedím na ...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

ilona
Keď ste začali debatu na takúto tému,tak Vás chcem poprosiť ,keby ste sa vyjadrili k odmeňovaniu za túto prácu.Podľa čoho si určíte výplatu v jednoduchom a podľa čoho v podvojnom,aspon tak približne./počet riadkov,počet dokladov,obrat a pod./sk/Ja robím aj na živnosť aj som zamestnanec a myslím,že to robím skoro zadarmo,ale aj tak podľa šefstva len sedím na ...
Skús pozrieť tému o odmeňovaní živnostníkov "Pošuškajte, koľko pýtať"
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Hlinkovx- keď som prečítala tvoj príspevok, tak som sa zarehotala doslova! že som skoro zobudila malého...Sladká nevedomosť šéfova...
A samozrejme že pokuty ho netankujú, začnú, až keď ich bude mať, to potom bude "rošádo"
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

detto

ono sa hovorí že až keď človek niečo stratí, zistí akú to malo pre neho skutočnú hodnotu a potom sa zobudí....
To platí aj pri účtovníkoch a zázraky sa ešte dejúú...
Skúste pohroziť vašmu šéfovi, že ak vás "nezaplatí" tak odídete a nech si skúsi nájsť náhradu za tých pár šupiek....určite nenájde a keď už budete držať klučku na dverách tak bude ochotný zaplatiť len aby ste ostali.... potom si treba povedať svoju cenu.
Veľa šťastia!
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Katty, nehnevaj sa, toto ma tiež rozosmialo, ale cez slzy. Mala som takého šéfa, čo každému zamestnancovi vykladal, že ak nie je spokojný, tak na jeho miesto čakajú na úrade práce desiatky ďalších. A keď sme hľadali účtovníčku na inzerát a kľučka išla z ruky do ruky, to bola voda na jeho mlyn! A že nie je účtovník ako účtovník?... Na to sa príde, až s pokutami.
Naposledy upravil valeriam : 12.11.04 at 09:15
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

valeriam

ja toto všetko mám za sebou a môžem povedať že sa nám tu hlásili všelijakí "účtovníci" a stačilo pár otázok k účtovníctvu a odborným témam a ukázalo sa čo je zač. Po dvoch mesiacoch sa nenašiel ani jeden schopný adept prevziať agendu a začať hneď fungovať v rozsahu a akom to tu beží. A prečo? Pretože tí čo spĺňali všetky požiadavky sa na inzerát ani neprihlásili, nebudú predsa robiť "zadarmo"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať