Zavrieť

Porady

Postup pri pracovnom úraze

Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako mám postupovať, keď zamestnanec mal pracovný úraz. ( pri výpočte úrazového príplatku a pod.).
Ďakujem
Usporiadat
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

najprv treba spísať záznam o úraze s nadriadeným a bezpečn. technikom, potom oznámenie o poistnej udalosti. Na oznámenie poistnej udalosti napíšeš denný VZ a pošleš do SP. Úrazový príplatok vypočítava a vypláca soc. poisť.
Záznam o úraze sa posiela na inšpktorát práce a oznámenie o poistnej udalosti do SP
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

sonka1
najprv treba spísať záznam o úraze s nadriadeným a bezpečn. technikom, potom oznámenie o poistnej udalosti. Na oznámenie poistnej udalosti napíšeš denný VZ a pošleš do SP. Úrazový príplatok vypočítava a vypláca soc. poisť.
Záznam o úraze sa posiela na inšpktorát práce a oznámenie o poistnej udalosti do SP
Záznam o úraze sa odovzdáva aj Soc. poisťovni spolu s PN nad 10 dní.
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

jholubok
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako mám postupovať, keď zamestnanec mal pracovný úraz. ( pri výpočte úrazového príplatku a pod.).
Ďakujem
Na PN sa zaškrtne políčko úraz (musí ísť o pracovný) a úrazový príplatok platí od 1. dňa SP. Inak je všetko tak, ako uviedla sonka1
0 0
monika-s monika-s

monika-s je offline (nepripojený) monika-s

Ja ešte posielam do sociálnej poisťovne kópiu vypísanej druhej strany tlačiva II.
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

Neviem, či som to pochopila správne, takže ja zamestnacovi vyplatím 10 dní ako náhradu príjmu a SP mu vyplatí úrazový príplatok
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

áno, chápeš to dobre. Zaplatíš mu náhradu príjmu za 10 dní a postupuješ PN sociálke, musí byť zaškrtnuté políčko úraz. SP doplatí aj úrazový príspevok od prvého dňa.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

BOBY Pozri príspevok
áno, chápeš to dobre. Zaplatíš mu náhradu príjmu za 10 dní a postupuješ PN sociálke, musí byť zaškrtnuté políčko úraz. SP doplatí aj úrazový príspevok od prvého dňa.
Prosím, má niekto skúsenosť s pracovným úrazom a platí to aj teraz.
Ja platím PN 10 dní a potom ju postúpim na SP a poisťovňa doplatí aj úrazový príspevok od prvého dňa?

Ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

kačenka Pozri príspevok
Prosím, má niekto skúsenosť s pracovným úrazom a platí to aj teraz.
Ja platím PN 10 dní a potom ju postúpim na SP a poisťovňa doplatí aj úrazový príspevok od prvého dňa?

Ďakujem
Je to aj teraz tak, ale záleží od spoluzodpovednosti poškodeného na vzniku škody, na koľko % sa poškodený podielal na úraze. Podľa toho vypočíta sociálka doplatok za úraz.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

Ďakujem za predchádzajúcu odpoveď.

Ešte potrebujem vedieť, že pracovník, ktorý mal tento úraz 01.10.2009 odpracoval celú pracovnú smenu a až potom doma mu prišlo natoľko zle, že musel byť hospitalizovaný a tam mu vypísali PN-ku od 01.10.2009. Ako mám postupovať. Keď PN je od 01.10.2009 - za čo mu platím náhradu príjmu za dočasnú PN a má aj odpracovnú smenu. Môžem mu to dať súčasne? Ale neviem, či mi to soft zoberie.Ale podľa mňa je to haluz. Prosím o pomoc.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

zaplatíš mu riadne smenu za 1.10.2009 a potom náhardu pri PN za 2.10. a 3.10.2009 mu zaplatíš 25% z DVZ a 4-10.10.2009 mu zaplatíš 55% z DVZ,potom PN-ky odstúpiš na SP.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

Nutricia Pozri príspevok
zaplatíš mu riadne smenu za 1.10.2009 a potom náhardu pri PN za 2.10. a 3.10.2009 mu zaplatíš 25% z DVZ a 4-10.10.2009 mu zaplatíš 55% z DVZ,potom PN-ky odstúpiš na SP.
to znamená, že 25% bude mať len za 2 dni? Ale to sa mi nezdá celkom správne. Predsa 3 dni-25% - či v takomto prípade to má byť takto?
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

nemôžeš mu dat náhardu za ten den ked ho má riadne odpracovaný.Na SP musíš poslat PN po desiatom dni od 11-teho už vypláca SP.SP nezaujíma či si mu vyplatila náhardu za 9 alebo 10 dní.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

kačenka Pozri príspevok
Ďakujem za predchádzajúcu odpoveď.

Ešte potrebujem vedieť, že pracovník, ktorý mal tento úraz 01.10.2009 odpracoval celú pracovnú smenu a až potom doma mu prišlo natoľko zle, že musel byť hospitalizovaný a tam mu vypísali PN-ku od 01.10.2009. Ako mám postupovať. Keď PN je od 01.10.2009 - za čo mu platím náhradu príjmu za dočasnú PN a má aj odpracovnú smenu. Môžem mu to dať súčasne? Ale neviem, či mi to soft zoberie.Ale podľa mňa je to haluz. Prosím o pomoc.
Na Tvojom mieste by som požiadala lekára aby opravil dátum na DPN od 2.10.2009. Už som mala taký prípad, lekárovi som vysvetlila a on bez problémov dátum opravil.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

myslím že tá PN už je odoslaná lekárom na SP neviem či ju dokáže opravit až tak spätne.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Nutricia Pozri príspevok
myslím že tá PN už je odoslaná lekárom na SP neviem či ju dokáže opravit až tak spätne.
Opravil mi bez problémov. Treba sa ho spýtať, za to nič nedáš.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

Tá PN bola vystavená v nemocnici, nejde o obvodného lekára, nakoľko on bol hospotalizovaný a aj v nemocnici to majú podchytené, tak to bude isto problém.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

no len ja mam pocit, že pri pracovnom úraze ide od začiatku, teda celých 10 dni 55% PN
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
eviketa Pozri príspevok
no len ja mam pocit, že pri pracovnom úraze ide od začiatku, teda celých 10 dni 55% PN
Nie, úrazový príplatok je 55% denného vymeriavacieho základu do tretieho dňa. 25% denného vymeriavacieho základu od štvrtého dňa (§ 87 zák. o soc. poist.).
Naposledy upravil erzet : 13.09.10 at 09:31
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

ja som myslela PN co preplaca zamestnavatel, prvych 10 dní, robila som to davno, možno sa to už zmenilo ?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Reagoval som na toto: "no len ja mam pocit, že pri pracovnom úraze ide od začiatku, teda celých 10 dni 55% PN", teda pri pracovnom úraze, čo sa platí z nemocenského poistenia je iná vec. Toto je o soc. poist.
Naposledy upravil erzet : 20.09.10 at 11:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať