Zavrieť

Porady

Môžem šoférovať sám ak mám 17 rokov, ale vodičské oprávnenie mám už viac ako 3 mesiace?

Zdravím, urobil som si vodičák hneď keď som dovŕšil 17 rokov a v zákone sa píše, že musím chodiť s osobou, ktorá má 10 ročnú prax do dovŕšenia 18 rokov, ale najmenej 3 mesiace.... Chápem to tak, že po troch mesiacoch môžem jazdiť sám?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    to myslis vazne s tou otazkou ci si robis srandu ?
    boze moj, toto nam vylieza zo skol ? neschopne citat s porozumenim ?
    to "najmenej 3 mesiace" znamena, ze keby si vodicak dostal napr. mesiac pred 18-kou, tak by si doprovodom musel jazdit este aj 2 mesiace po 18-ke ...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Trochu si to poplietol - s tým spolujazdcom - tvoj spolujazdec musí mať 10-ročnú prax a bude s tebou jazdiť do tvojich 18-tich rokov - minimálne 3 mesiace - t.z. ak budeš mať 3 mesiace do 18-tky (17 rokov a 9 mesiacov pred 18-tkou). Inak do 18-tky.
    dmc nemas celkom pravdu. Pokial vodicak dostane 1 mesiac pred dovrsenim 18 rokov a zacne jazdit- tak bude zo spolujazdcom chodit este 2 mesiace po dovrseni 18 rokov. https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-...ske-opravnenie

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Nie, sám nemôžeš.
    2. Áno, môžeš sám...ale len v tom prípade, ak dovŕšiš 18 rokov.

    Poznámka :
    Ten text si trochu domrvil...veď čítaj svoje slová.
    "...že musím chodiť s osobou, ktorá má 10 ročnú prax do dovŕšenia 18 rokov,.."

    To by musela v Tvojom prípade mať osoba 8 rokov, keď získala VP, aby mohla mať vo veku 18 rokov prax za volantom 10 rokov...

    Tu máš správny text.

    Vodičom už v 17-tich rokoch
    Vek na získanie vodičského oprávnenia skupiny B sa zníži na 17 rokov. Takíto držitelia vodičského oprávnenia skupiny B však budú môcť do dovŕšenia dospelosti – najmenej však tri mesiace – viesť vozidlo skupiny B len v prítomnosti spolujazdca, ktorý má oprávnenie skupiny B najmenej 10 rokov. Spolujazdec bude musieť mať pri sebe vodičský preukaz, nebude môcť byť pod vplyvom alkoholu či iných návykových látok. Jeho úlohou bude na mladého vodiča pôsobiť výchovne a preventívne. Vedenia vozidla bez kvalifikovaného spolujazdca sa bude pokladať za závažné porušenie pravidiel cestnej premávky.
    dmc len doplnim v bode 2: Ano , mozes sam..... ale len v tom pripade, ak dovrsis 18 rokov a uplynula doba 3 mesiace. https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-...ske-opravnenie

    Myslim ze je to celokm riadna somarina...ale zakon schvaluju zakonodarcovia

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Chapes to uplne zle. Ale o co ti ide ? Potrebujes zarbat cestou autom/motorkou za pracou ? je nutne zamachrovat pred spoluziakmi ? chces darovat svoje organy po nehde pred 18-tym rokom tvojho zivota ? Ten kto ti dal zivot bude kludnejsie spavat aspon o rok dlhsie... Prajem ti vela trpezlivosti a stastia.

    Môžem šoférovať sám ak mám 17 rokov, ale vodičské oprávnenie mám už viac ako 3 mesiace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.