Zavrieť

Porady

Pýta si kuriér OP pri dodávke tovaru na dobierku?

idem si objednať okuliare a príde mi to dobierkou a nemám ešte 15 ( no skôr mám za mesiac a nemám OP ešte) a pýta si Kuriér OP?čo Ak ho nebudem mat? Nechcem aby o tom rodičia vedeli
Naposledy upravil kopretinka : 12.05.17 at 19:39
veronikasad slnečné alebo dioptrické okuliare ? Aká je ich cena ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    už veľmi dlho ma žiaden kuriér nepýtal OP, niektorí už ani podpis
    kukučka No a dokonca už ani nevolajú, zvonia pri dverách, čarbnem písmenká a už ich niet. Balíky pre dcéru, nie dobierky. Nie vždy lacné. Minule som jednému, že na Porade vás bratislavčania kritizujú a on: odkážte im, že oni dostali nové mašinky a ich staré my na východe! Tak veru.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    nikdy nepýta kurier op
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Mne sa to už stalo, že veru pýtal.
    misoft Mne sa nestalo, aby nepýtal - DHL, DPD, UPS - či na dobierku, alebo už zaplatený - stále pýtajú... Je to pre ich ochranu, aby nedoručili zásielku nesprávnej osobe...
    kopretinka ale hej,pýta.......keď mi posielali zmluvu z banky,aj keď telef.operátor posielal....dokonca aj krmivo pre psa zaplatené vopred.
    lujza.j toto decko objednava okuliare..
    ..mne došla zmluva z upc...žiadne op...
    kopretinka nech si decko objednáva,čo chce....ty tvrrdíš,že nikdy nepýta OP,my s Tweety tvrdíme,že hej....nuž,upc....potom to aj tak vyzerá...pekného slova som tu na nich ešte nečítala
    lujza.j dobre a teraz čo....každý inú skusenosť.....ja som svoju....ja op na pošte ak a v banke....
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Este sa mi nestalo, ze by pytal OP, staci ak dotycny zaplati. Kto by platitl za balicek peniaze a nevedel by co je vnutri? To kurierovi staci.
    Vcera som prisiel z roboty a nakupu vecer po19-tej a pred dverami ma cakala zasielka.
    Kto si mysli ze kurier videl moj OP nech zdvihne ruku.
    Kto si mysli ze porovnal podpis na OP s tym na papieri o prevzati nech zdvihne obe.

    Ale ako utajis okuliare ked ti ich uvidia na nose? Asi chces utajit cenu?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka U teba nie je žiaden komentár, tak pridám svoj.
    Ak ide o dobierku Slovenskej pošty dodanú kuriérom, tak je potrebné predložiť OP a je povinnosťou kuriéra požiadať o jeho predloženie a podpis. Toľko predpis SP. Ak by bola kontrola a zistilo by sa, že predpis kuriér nedodržal, tak mu hrozí postih.
    Ak máte skúsenosti, že kuriér SP nežiadal OP, ani váš podpis, tak ide o vyslovené lajdáctvo kuriéra, alebo vedúceho pobočky Slovenskej pošty.
    Povinnosť predložiť OP platí aj pri prepážke výdaju dobierky na pošte.
    vicktor Neslo o Slovensku postu. Co nemozes spavat?
    afrikánka Viem, že u teba nešlo o SP. Ide o mladú a jej okuliare.
    U teba bolo voľné "miesto" na písmenká......že či mi nejde spať? Si predstav, že nejaká spitá osoba volala na pevnú linku, v domčeku sa rozvrešťali paralelné linky, to by zobudilo a rozčúlilo kadekoho. Nielen mňa a môjho manžela, aj drozdy, čo majú pri domčeku hniezdo sa pobudili
    vicktor Ani v takom pripade by ma nenapadlo o 3. v noci zapnut pocitac.
    Teraz mam volno, manzelka odcestovala navstivit choru sestru, ale ty mas doma manzela tak si vychutnavajte nedelny obed v tomto case.
    afrikánka Sa nestaraj o ntb, mám aj písací mobil.
    A manžel? Tiež odcestoval ráno za povinnosťami, tak aký spoločný obed to spomínaš? Budem si jedlo vychutnávať, až keď sa mi vráti.
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alexandra006 A poštár pýta OP?
    Tweety Pýta.
    veronikasad Dnes som preberala dobierku od poštového kuriera, nepytal
    kopretinka ak je to na dobierku,tak ani na pošte nepýtajú.
      zbaliť

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    1. Odomna nepytali OP, ani ked som sa na doruceni dohodol na inom mieste ako bola adresa na zasielke (v robote) skutocne nikdy. A to ani ked bola zasielka poistena na 1000eur.
    2. Vynimkou bolo, iba velmi davno, ked doniesol zmluvu s otvorenim zuno uctu,. ten kurier vtedy trval na OP, kontroloval si ho s udajmi v zmluve. Tu zmluvu tusim dorucoval standardny remax kurier, ale evedentne mal na tento tym zasielky specialne instrukcie.
    3. Na okuliare nebudes potrebovat nic, aj ked skutocne nechapem preco je objednavka okuliarov pre 14rocneho tajnost pred rodicmi.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Hm...k bodu 3.

    Nechápem síce aj ja...ALE viem sa vžiť do duše dievčaťa, ktoré si chce urobiť radosť a kúpiť nejaké (asi aj lepšie a tým pádom drahšie) slnečné okuliare.
    Možno si dievča niečo usporilo s tých finančných príspevkov od starkých a bojí sa pindania rodičov...a aj to chápem, lebo aj ja by som pindal, ak by moje dievky dali za dve značkové sklíčka v ráme povedzme 100-150€, ktoré na budúcu sezónu už nebudú módne.

    ---------------------------------
    veronikasad (Dnes 08:07) slnečné alebo dioptrické okuliare ? Aká je ich cena ?

    Nad tým sa ani len nepozastavujem. Snáď má mladá aspoň trochu rozumu, že si dioptrické okuliare nebude objednávať bez rodičov a títo snáď aj vedia o stave očí.
    Či ..???
    veronikasad Pre istotu som sa spýtala ... Nemám veštiacu gulu
    lujza.j Buchi ja ked neodolam dam aj viacale inak na nete..aj slnecne a ramy na dio sa daju kupit vo fajn cenach...teda pre mna....nemyslim na aliex...
    Jedny slnecne okulare nikdy nestacia
    vicktor Aj viac???
    Mam znackove okuliare za poldruha euro. Aspon si myslim.
    Ked som sa pochvalil pred neterou, povedala ze isto nie su prave, ale nasla na nich "tajnu" znacku pravosti.
    Kupil som ich v Pakistane, asi ukradnuta paleta, tak ich rozpredavali za babku.
    lujza.j Znacka pravosti...nemusi byt len na vyrobku....za prvok pravosti..sa povazuje aj ako je zabaleny....
    Pri okularoch by som ja neriskovala....
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lujza.j
    nikdy nepýta kurier op

    kopretinka
    ak je to na dobierku,tak OP nepýta.
    ---------------

    Hm...kde ako, kde ako.
    Dostávam zásielky kuriérom od rôznych spoločností....ALE ešte sa mi nestalo, aby kuriér nepýtal OP.

    Ešte aj poštárka, s ktorou sa poznáme roky si pýta OP.
    -----------------
    Mladá si objedná okuliare,tie donesie kuriér, ktoý má následne na výber :
    1. Vydá zásielku
    2. Nevydá ju
    ALE keďže kuriéri sú platení od DODANIA zásielky do vlastných rúk a to čím skôr, tak je predpoklad, že ju v pohode po zaplatení vydá.


    ...a šak mladá môže nejakú výhovorku dať...povedzme, že OP práve perie spolu s riflami...
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad U nás poštárka pokiaľ doručuje v byte, nepýta. Na pošte bez OP žiadnu zásielku nevydaju - ani obyčajný list, ktorý sa nezmestí do poštovej schranky
    Valcake Kde ako...hovorím iba za seba...nikdy kurier nepýtal OP..pritom objednávam od rôznych. Na pošte vydajú na žltý pap.aj mng. aj synovi aj keď je na moje meno...hm
    veronikasad Ano, na pošte vydajú, pokial to nie je zásielka do vlastných rúk a manžel alebo syn má rovnaké bydlisko v OP ako je na zásielke.
    Valcake Syn nemá rovnaké bydlisko...a poštárka mi nechala balíček aj u susedky...samozrejme nebolo do vl.rúk
    kopretinka na DOBIERKU netreba OP.Kto už by bol taký blbec,aby bral cudzí balík,ktorého obsah nepozná,a platil zaň?A keby aj áno,tak nikomu nevznikne žiadna škoda.Odosielateľ dostane peniaze a adresát o nič neprišiel,lebo tovar neplatil vopred.
    buchač Mne je jedno, že ako to funguje kde tu a aj inde.
    ALE už nie jeden bol za blbca, keď odovzdal zásielku niekomu inému a následne mal poťahovačky, nakoľko oficiálny príjemca sa sťažoval.

    Blbcov = chytrákov je vcelku ešte stále dosť, čo si urobia (doslovne) prdel na účet iných.
    =====================
    ...a teraz k téme.

    Mladá si objedná škulky, kuriér sa dostaví na adresu a čajočka nebude z rôznych príčin doma.
    Kuriér zazvoní, dvere otvorí jeden s rodičov a (podľa vyššie uvedných príspevkov) prevezme balíček.
    Dievča následne bude mať nejaký pohovor a pravda vyjde aj tak najavo.

    Ono by sa dalo aj inak z kola von. šak nech si mladá objedná prostredníctvom nejakej kámočky, čo už okuliare má.
    veronikasad Kurier SP kontaktuje pred doručením telefonicky. Zásielka nemusí byť doručená na adresu bytu. Len ak je v škole, ako sa uvolní z vyučovania - čakať dlho pred školou na ňu nebude ...
    Ing. Ľubomír Janoška Mne sa nepodarilo presvedčiť poštárku, aby mi dala dobierku bez OP.
    kopretinka hľadala som v podmienkach pošty,že čo sa vydáva na OP.Dobierka tam nebola.
    buchač kopretinka (Dnes 23:08) hľadala som v podmienkach pošty,že čo sa vydáva na OP.Dobierka tam nebola.
    ====================
    Bod 5.1.1, odstavec 2
    https://docs.google.com/viewer?docex...tatny-styk.pdf
    kopretinka kde sa tam píše,že dobierka sa vydá iba oproti OP?
    afrikánka Spýtaj sa kuriéra v tvojom meste, aký má príkaz, možno sa ti prizná
      zbaliť

    Pýta si kuriér OP pri dodávke tovaru na dobierku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.