Zavrieť

Porady

Zmena súpisného čísla

Ahojte, potrebovala by som radu. Neviem, ci ste sa niekto uz s tymto stretli ale ak ano tak budem rada ak mi poradite. Naša firma sídli v budove, v ktorej sídli ešte jedna firma. Donedávna sme platili prenájom čiže sme používali to isté súpisné číslo ako ta firma. Ale druhú časť budovy sme už odkúpili, a pridelili nám nové súpisné číslo. Namiesto 262 ,- 947. Čo musíme spraviť aby sa to dalo do poriadku? Myslím, že asi prvé nahlásiť to na obchodný register že? A potom kde všade?
Ide mi o to, či musím každej organizácii, napr. poistovnam listy, ze sme zmenili supisné číslo-čiže adresu alebo stací len pri vypisovaní tlačív už používať nove číslo?
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

nikulik
Pod položkou 17, pism.c) som našla že za zmenu v OR sa plati 500 Kčs. To akoze ta suma ešte platí? A odkiaľ ste mi potom napísali to znenie zákona, čo je vyššie uvedené v príspevkoch, že 2 000 ale aj to len pri zmene sídla nie supisneho císla len.
Teraz uz fakt neviem.
Toto je výňatok zo sadzobníka poplatkov:
Položka 17
Vo veciach obchodného registra
a) z návrhu na prvý zápis
1. akciovej spoločnosti ... 25 000 Sk
2. iných právnických osôb ... 10 000 Sk
3. fyzickej osoby podnikateľa ... 5 000 Sk
4. organizačnej zložky právnickej osoby ... 10 000 Sk
5. organizačnej zložky fyzickej osoby podnikateľa ... 1 000 Sk
b) z návrhu na zmenu právnej formy obchodnej spoločnosti (družstva) ... 10 000 Sk
c) z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny alebo doplnenia údajov v názve obce, v poštovom smerovacom čísle, v názve ulice alebo iného verejného priestranstva, prípadne s tým súvisiacej zmeny orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla, miesta podnikania alebo bydliska ... 2 000 Sk
d) z návrhu akcionára na poverenie na zvolanie valného zhromaždenia ... 3 000 Sk
0 0
Anife Anife

Anife je offline (nepripojený) Anife

nikulik
Ahojte, potrebovala by som radu. Neviem, ci ste sa niekto uz s tymto stretli ale ak ano tak budem rada ak mi poradite. Naša firma sídli v budove, v ktorej sídli ešte jedna firma. Donedávna sme platili prenájom čiže sme používali to isté súpisné číslo ako ta firma. Ale druhú časť budovy sme už odkúpili, a pridelili nám nové súpisné číslo. Namiesto 262 ,- 947. Čo musíme spraviť aby sa to dalo do poriadku? Myslím, že asi prvé nahlásiť to na obchodný register že? A potom kde všade?
Ide mi o to, či musím každej organizácii, napr. poistovnam listy, ze sme zmenili supisné číslo-čiže adresu alebo stací len pri vypisovaní tlačív už používať nove číslo?
V adrese ste používali súpisné číslo alebo orientačné číslo?
Teraz k samostatne stojacej budove Vám bolo pridelené len nové súpisné číslo alebo aj nové orientačné číslo?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Anife
V adrese ste používali súpisné číslo alebo orientačné číslo?
Teraz k samostatne stojacej budove Vám bolo pridelené len nové súpisné číslo alebo aj nové orientačné číslo?
V adrese sme používali súpisné číslo. Ale to či nám pridelili aj orientačné číslo, tak to veru neviem, to ma nenapadlo sa pýtať šéfa. Ale v obchodnom registri je vedené len súpisné číslo.

No a predstavte si, volala som teraz na okresný súd Prešov a tam my povedala normalne jedna pani, že "neviem", že vie že 2 000,- sk kolok ide na zmenu sídla ale že ked sa mení len supisné číslo tak nevie. A ked som sa opýtala, že kto by mi to vedel povedať, tak mi na to povedala, že "neviem", že mam skúsiť poslať bez kolku, a že ked budu chcieť kolok tak pošlu naspäť. To je ako na Slovensku , tak naco tam potom sedi, ked nevie???
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

By som chcel vediet, kto bola ta pani.
Lebo ak to bola pani na podatelni, nema to preco vediet.
Ak to bola pani, ktora vydava vypisy z obchodneho registra, nema to preco vediet.
Ak si nehovorila s vyssim sudnym uradnikom alebo so sudcom, tak jasne, ze to nevedia, nemaju preco.
Tak to uz na tom nasom malom Slovensku funguje. Hrozne...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

josh
By som chcel vediet, kto bola ta pani.
Lebo ak to bola pani na podatelni, nema to preco vediet.
Ak to bola pani, ktora vydava vypisy z obchodneho registra, nema to preco vediet.
Ak si nehovorila s vyssim sudnym uradnikom alebo so sudcom, tak jasne, ze to nevedia, nemaju preco.
Tak to uz na tom nasom malom Slovensku funguje. Hrozne...
Ano, suhlasim, ked mi povie, ze nevie lebo s tym nerobi, ale ked mi na otazku: a neviete mi povedat alebo ma prepojit na niekoho kto mi to bude vediet povedat, povie, ze nevie, tak naco ma ten telefon pri sebe??
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

No na tych sudoch sa velmi neprepaja, vsak by ine nerobili, len poskytovali rady a stala by im robota.
Treba skusit poslat, vsak sa nic nestane, ked tam nedas kolok, tak on nemozes prist. A ked velmi nevies, treba ist za odbornikom.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Nelep tam ten kolok. Predlož to bez kolku a keď tam ten kolok bude potrebny, sudca, ktorý dostane Tvoj spis Ťa vyzve na zaplatenie súdneho poplatku a dá Ti tam lehotu dokedy.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dobre, nelepim kolok. Ďakujem všetkým za rady.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, takže, poslala som návrh na zápis zmeny do OR. Dnes nám prišla naspäť odpoveď. Predstavte si, že mi poslali oznámenie, že:
1. nebol zapltený súdny poplatok 2 000,- Sk
2. Konateľka musí mať úradne osvedčený podpis
3. Chýbali tam údaje: dátum narodenia a PSČ bydliska konateľky
4. Neboli priložené všetky prílohy-nebolo predložené rozhodnutie jedinej spoločníčky o zmene zakladateľskej listiny v časti orientačné/súpisné číslo v sídle spoločnosti, s osvedčeným podpisom spoločníčky.

A teraz čo ma prekvapilo:
1. prekvapilo ma že konateľka musí na každú zmenu v OR overovať svoj podpis, čo su podla mna zbytocne vyhodené peniaze.
2. prečo tam musia byť uvedené aj dátum nar. a bydlisko konateľky, ved ide len o zmenu čísla...
3. Nechapem tomu, že im tam chybali prílohy. To myslia tým to, že ked sa mne zmení supisné číslo, musí konateľka napísať rozhodnutie, že doslo k zmene zakladateľskej listiny? A tá zakladateľská listina to je v našom prípade spoločenská zmluva alebo co? Nechapem.

A čerešnička na torte: poslali mi oznámenie, ale naspäť mi už ten môj vyplnený návrh na zápis zmeny do OR neposlali. Čo z toho vyplýva? Že zase musím zbytočne tlačiť tak veľa strán, ked aj tak všetky nevypisujem. Veď to je zdieranie národa.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať