Zavrieť

Porady

My starting123

Natiahol sa mi tento prehliadač. Mám XP. V nastaveniach nemá krížik na odstránenie ako iné prehliadače. Zjaví sa aj po obnovení nastavení. Odstránenie programov - tam vôbec nie je. Rady na webe presne k tomuto prehliadaču neexistujú - väčšinou sa doporučuje platený software. Inak nemá typickú vizáž ako napr. My lucky. Vie niekto cestu k odstráneniu ? Díky.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Vicino Adresa nefunguje
  viktorviktor mne to ide,dám bez http,
  ://pcthreatskiller.com/how-to-remove-mystarting123-com-my-starting-123-virus-completely/
  Vicino Keď túto stránku otvorím Avast mi to zahlási ako vírus !
    zbaliť

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  MalwareBytes. https://www.malwarebytes.com/premium/
  Stačí FREE - nainštalovať, plný sken, čo nájde, vyhodiť.
  Typický malware.
  Potom skontrolovať v Ovládací panel - Možnosti siete Internet - aká je nastavená domovská stránka. To isté v nastaveniach prehliadača - kontrola, aká je nastavená domovská stránka.
  Tieto svinstvá totiž sa nainštalujú na pozadí, zmenia nastavenia prístupu na internet tak, aby sa stále otvárala ich stránka.
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Vicino Skúsim, dám vedieť, zatiaľ vďaka.
  Vicino Použil som to, vraj to vyčistilo ale to svinstvo je tam ďalej. V internet options - general je ako hope page uvedené - http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 čo netuším čo je. V mastaveniach aj keď zvolím iný prehliadač tak okamžite skočí späť tento : adresa (http://www.mystarting123.com/search/...zjcktmlma&q=%s)
  Nedá sa to vymazať ani prepísať.
  misoft Tak pokus -viacstupňová operácia:
  https://malwaretips.com/blogs/remove-mystarting123-com/ celý postup....
    zbaliť

  mi-ma-bo je offline (nepripojený) mi-ma-bo

  mi-ma-bo
  Ja som sa toho zbavil, tak ako píše misoft, pomocou malware bytes a esetu. Musíš ich spustiť aj niekoľko krát, trvalo niekoľko dní kým som sa toho bordelu zbavil.
  6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  misoft Zabudol som na to najdôležitejšie (moja chyba) - MBAM spúšťať v Safe Mode (Núdzovom režime).
  Vicino V núdzovom som to skúsil dva krát - strašne dlho to skenovalo - ale potom keď som dal vybrané zložky do karantény - točilo sa to odušu celú noc - ale nič sa nedialo, musel som to zrušiť. Všetky návody na tento vírus som skúsil - ale nikde nie je viditeľný, nedá sa odstrániť. V nastaveniach je vidieť, ale tam sa odstrániť nedá. Dokonca jeden návod na odstránenie mi označil Avast ako vírus !! Večer znova dám núdzový a skúsim to ...
  Vicino Vďaka, budem sa trápiť. Furt je to tam a už som ten program použil tri krát. Našlo mi to aspoň 20 malware ale tie som nepociťoval - lenže tento je tam ako pribitý ...
  Vicino Práve teraz som to prefúkol na núdzový znovu. Po skenovaní - 0 zistení. Ale to svinstvo je tam ďalej ...
  Keby som kúpil ten software - boli by to vyhodené prachy ...
  misoft Na odstraňovanie jesto viacero "nástrojov" - aj taký AdwCleaner https://adwcleaner.en.uptodown.com/windows.
  Ja mám MBAM Premium (platený) - jediný rozdiel medzi Free a Premium je ten, že Premium má navyše ochranu v reálnom čase (t.z. kontrola pred vstupom a spracovaním v PC) - Free to nemá, ale jadro je to isté (akurát je potrebné pred použitím aktualizovať databázu).
  Čo sa odstraňovania týka - väčšinou sa to robí v Safe Mode - skontroluje sa v Ovládacích paneloch - Porgramy a súčasti, či tam nie je na odinštalovanie to "svinstvo", potom v prehliadači sa odstránia odkazy na stránku (spustí sa, v nastaveniach sa odstráni odkaz), potom sa odstráni odkaz v Ovládací panel - Možnosti siete Internet. Spustí sa program na čistenie MBAM - niekedy pracuje dosť dlho, čo sa nájde vyhodiť - ide to do karantény, potom sa to z karantény odstráni (vyhodí) a MBAB znova spracuváva (niekedy dlho, niekedy krátko, podľa množstva) - odstraňuje všetky pozostatky. A až po reštarte by to malo byť čisté.

  Kedysi dávnejšie moja dcéra z FB chytila nejaké svinstvo - odstavilo to AV, prehliadače stále otvárali stránky jednu za druhou, po odinštalovaní sa to znova objavovalo, odstránenie nepomáhalo. Na FB sa nedalo dostať (prakticky nikde sa nedalo dostať). Ale po použití MBAM (free) v SM a reštarte bolo všetko čisté a všetko fungovalo.
  Vicino Večer to skúsim znovu - inak vždy po použití to reštartujem cez správcu. Sú aj anglické návody ale tie sú dosť zložité a bojím sa, že naruším Windows systém.
    zbaliť

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.