Zavrieť

Porady

Zmena trvalého bydliska

Ak zamestnanec zmenil trvalé bydlisko treba to niekde nahlásiť?
Sociálke....? alebo niekde?
Alebo stačí, keď si zmením ja údaje v mzdách.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Netka
    Ak zamestnanec zmenil trvalé bydlisko treba to niekde nahlásiť?
    Sociálke....? alebo niekde?
    Alebo stačí, keď si zmením ja údaje v mzdách.
    Ďakujem
    Akúkoľvek zmenu je potrebné nahlásiť do 8 dní na SP.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    kika571
    Aj do Zdravotnej poisťovni.
    V zdravotnej poisťovni si to zamestnanec nahlasuje sám, lebo mu aj nový preukaz poistenca vystavia.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Dada
    V zdravotnej poisťovni si to zamestnanec nahlasuje sám, lebo mu aj nový preukaz poistenca vystavia.

    Ale mám to nahlasovať v ZP v mieste bydliska (resp. tam si to nahlási zamestnanec sám ked si pojde po preukaz poistenca) a musím to nahlásiť aj v ZP kde som odovdávala prihlášku zamestnanca - teda v mieste kde je firma registrovaná?
    Ďakujem.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    A ešte jedna otázka. čo sa stane, keď som zabudla nahlásiť zmenu do SP?
    Zamestnanec sa stal 21.6. Ing. a priznám sa vôbec ma nenapadlo, že to musím ohlásiť. Až teraz ked zmenil bydlisko (zmenil ho k 19.7.2006) ma trklo. Musím napísať dva RLFO so zmenami alebo to môžem poznačiť na jeden a dátum zmeny ing. tam napísať ručne ku kolonke. Čo by ste poradili?
    bude tam nejaký postih, že som nestihla ohlásiť titul do 8 dní?
    Monika Kováčová
    neboj sa, .... keby každý všetko robli do 8 dní, tak by sa na tej Sociálke zbláznili...
    Už teraz nestíhajú nič.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Netka
    Ale mám to nahlasovať v ZP v mieste bydliska (resp. tam si to nahlási zamestnanec sám ked si pojde po preukaz poistenca) a musím to nahlásiť aj v ZP kde som odovdávala prihlášku zamestnanca - teda v mieste kde je firma registrovaná?
    Ďakujem.
    V ZP podľa sídla firmy. Tam je predsa registrovaný a tam vedú jeho "kartu".

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=Netka]A ešte jedna otázka. čo sa stane, keď som zabudla nahlásiť zmenu do SP?
    Zamestnanec sa stal 21.6. Ing. a priznám sa vôbec ma nenapadlo, že to musím ohlásiť. Až teraz ked zmenil bydlisko (zmenil ho k 19.7.2006) ma trklo. Musím napísať dva RLFO so zmenami alebo to môžem poznačiť na jeden a dátum zmeny ing. tam napísať ručne ku kolonke. Na dátum zmeny bez titulu-s titulom by som neprihliadal. (nechcel som napísať, že by som sa na to vybodol). Na RL so zmenou bydliska by som ho už ale "tituloval".
    Čo by ste poradili?
    bude tam nejaký postih, že som nestihla ohlásiť titul do 8 dní? S najväčšou pravdepodobnosťou, a to by som Ti aj samozrejme prial, to bude bez postihu. Aspoň Soc. nezvykne dávať tak ľahko (a povinne) pokuty ako napr. DÚ. V tomto ohľade by som bol kľudný.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    STRELEC
    V ZP podľa sídla firmy. Tam je predsa registrovaný a tam vedú jeho "kartu".
    Ale na Hromadnom oznámení o poistencoch sa adresa neuvádza, nie je zbytočné im tam nahlasovať zmenu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Do zdravotnej poisťovne zmenu trvalého bydliska nenahlasuješ, nakoľko je to povinnosťou zamestnanca. Tak ako píšeš ani nemáš na akom tlačive tú zmenu nahlásiť.

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    ahojte, ja som mala kontrolu zo SP a tiež sa mi v robote babenky povydávali a nedala som zmeny, lebo sľúbili, že si to pôjdú samé vybaviť. pri kontrole ma na to len upozornili a dodatočne bez akýchkoľvek poplatkov alebo penálov som dala RLFO so zmenou a bolo to. Takže klídek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.