Zavrieť

Porady

Prevod bytu so zriadením vecného bremena.

Dobrý deń, riešim prevod bytu v osobnom vlastníctve vzhľadom na pokročilý vek. Moje podmienky sú zriadenie vecného bremena doživotné právo, a ďalšia podmienka je, aby syn, na ktorého prevediem byt vyplatil súrodenca. Moja otázka znie: Akou zmluvou by mal byť prevod, aby syn vzal hypotéku na vyplatenie súrodencov?
Ďakujem, Sentaltanka
Naposledy upravil Sentaltanka : 09.06.17 at 13:32 Dôvod: spresnenie otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Darovanim nemozes podmienovat vyplatenie surodenca.
    A ani banka nema podklad na to, aby vedela poskytnut hypoteku, to jedine americku (zalozit nehnutelnost bez udania ucelu vynalozenia penazi), ktora ma nevyhodnejsie podmienky.

    Lepsie bude darovat byt na polovicu obom detom a potom nechat, nech brat od brata kupi jeho polovicu. Na tu kupu si potom moze zobrat aj hypoteku.
    Vacsina bank ale ma problem so zalozenim nehnutelnosti, na ktoru je viacane vecne bremeno dozitia, to si uz musi syn zistit.

    Dalsia moznost by bola synovi byt predat (na hypoteku) a vyplatit druheho syna. Tam by ale opat bol problem s dozivotmym bremenom.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nooo v prvom rade - ste vsetci ucastnici s tym vyrozumeni a dohodnuti?

    Pokracovanie az potom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sentaltanka áno, sme s tým vyrozumení a dohodnutí.
    vicktor Podmienka ze jeden syn vyplati druheho sa da riesit tak ze ty mu byt predas a sama rozdelis peniaze.
    Ostava to vecne bremeno - treba ist do banky ci akceptuje a za akych podmienok. Alebo nechas si 1/10 bytu a pre banku budes spoludlznik, alebo ... mozno banka vymysli, ma taky modelovy pripad.
    Sentaltanka Ďakujem, zvažujem možnosti.
      zbaliť

    Prevod bytu so zriadením vecného bremena.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.