Zavrieť

Porady

sadrokarton na drevenej konstrukcii?

ahojte, mate skusenost s drevenou konstrukciou pod sadrokarton? mohlo by to fungovat, v pripade, ze bude drevo dobre vysusene? dakujem

Konkretne: ideme prerabat lodne kontajnery (spajat 4 do jedneho) a zvazovala som namiesto al konstrukcie (alebo aj namiesto pozink) dat drevenu, no podla toho co pisete, je to risk, hlavne v nasej krajine, kde vam povedia, ze drevo je suche...a nie je. prerabat by som to nechcela :-o
Naposledy upravil marulienka13 : 12.09.17 at 07:48
3 komentárov     zbaliť
Ing. Ľubomír Janoška Vždy sú dve možnosti - buď sa postupuje podľa noriem a výsledok je zaručený, alebo sa nepostupje podľa noriem a vtedy to môže vyjsť, ale nemusí. Na Slovensku sa obzvlášť treba držať noriem a certifikovaných dodávateľov.
marulienka13 a norma je mat konstrukciu hlinikovu, zn? dakujem
Ing. Ľubomír Janoška oceľové profily, pozinkované
kuk napríklad sem na priečku, ako sa to skladá
https://gipsol.sk/sadrokartonova-priecka
tu je o profiloch
https://gipsol.sk/profily-na-sadrokarton-2
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška Výrobcovia SDK neodporúčajú montovať priamo na drevenú konštrukciu, lebo nedrží tvar. Aj dobre vysušené drevo môže navlhnúť a roztiahnuť sa.
    marleau Neurobil som jednu ani dve také konštrukcie a SDK mi nepraskalo. Nesmie s to odfláknuť. Ja píše, že sa to dá, nie že je to úplne jednoduché.
    Ing. Ľubomír Janoška Nemôžeš zaručiť, že sa nezmení vlhkosť konštrukcie.
    marleau pohyb dreva pri čiastočnej zmene vlhnkosti je pri predpokladanom pôvodnom vysušení dreva na cca12% taký malý, že ho akryl a tmel s páskou v spojoch udrží. Môžem to dokázať na x domoch v Nemecku.
    Ing. Ľubomír Janoška Nemusíš nič dokazovať, stačí, keď to zadávateľke prerobíš, ak jej to popraská. 12% pri montáži je krásnych ale - prečítaj si to ešte raz - nemôžeš zaručiť, že sa nezmení vlhkosť konštrukcie. Nezmení znamená aj, že nenarastie. Napríklad v lete, keď sa nekúri. Dlhé leto znamená podstatný nárast vlhkosti aj v interiéri.
    marleau Drevo sa inak správa pri prirodzenej vlhkosti (živica) a pri vlhkosti zvonku.
      zbaliť

    sadrokarton na drevenej konstrukcii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.