Zavrieť

Porady

"bezplatne" nehumanne skolstvo

Dobry den, vsetkym, ktori maju chvilku casu a vedeli by mi pomoct, ale aj tym, ktori sa len zaujimaju. Potreboval by som pomoc a vazne neviem kde a ako. Moja priatelka studuje na vysokej skole a za minule roky poberala socialne stipendium. Pred nedavnom jej prisli vyzvy na predlozenie potvrdeni o prijme rodicov za to a hento obdobie. problem je v tom, ze stipendium dostavala..ide o rok 2003..ale na zaklade toho, ze nasli nespravnost udelenia stipendia za ten rok, ziadaju stipendium v plnej vyske naspat. Ved, ale ono bolo schvalene... boli dodane vsetky doklady, ktore ziadali, ved inac ho nemaju preco odsuhlasit..teraz ked si zoberiete aka je situacia a ide o to, ze ma aj sestru..tak je dost problem zaplatit len tak, ze sa niekto niekedy pomylil 20000sk !!! je pravda, ze to nevychadza, ale tym sa nik nezaoberal.. ved ked to schvalili, tak aj preco..pomozete mi prosim niekto na koho sa mam obratit o pomoc, alebo neviete niekto pomoct..ved to nie je normalne..prosim!!! roho@zoznam.sk dopredu dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    V každom prípade nech sa odvolá voči rozhodnutiu. Je nemysliteľné, aby sa chyby úradníkov vždy takto "prepiekli".

    JTOMA je offline (nepripojený) JTOMA

    JTOMA
    Ak predložila všetky potrebné podklady a štipendium jej bolo schválené poberala ho v dobrej viere a bez úmyslu poškodiť kohokoľvek.Poskytovateľ ho síce môže vymáhať ale nemal by byť úspešný.
    V každom prípade nech sa odvolá a pripraví na prípadné súdne vymáhanie. Ako študentka (bez príjmu)môže požiadať o bezplatné právne poradenstvo na niektorom zo súdov kde sú už na to zariadený.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    No neviem, či bude neúspešný. Ona to štipendium poberala protiprávne, aj keď nie z jej zavinenia.
    Zoberte si ale tento príklad:
    Sestrin svokor odišiel na dôchodok (napr.) v máji (ono sa to skutočne stalo, len mesiace si nepamätám). V júni mu poslali ale zo zamestnania výplatu, ako keby pracoval ďalej. On ich listom na túto chybu upozornil. Zas absolútne nekorektné zo strany zamestnávateľa bol pprístup, akým žiadal späť "svoje" peniaze, (boli hrubí a netaktní, aj keď - alebo práve preto - ich na túto chybu upozornil samotný bývalý zamestnanec, hoci si to mohol nechať pre seba), ale každý právnik dal za pravdu zamestnávateľovi - peniaze by bývalý zamestnanec poberal protiprávne, nakoľko mu nevznikol na to právny nárok.
    Takže, neviem, či pochdíte, podľa mňa to bude musieť vrátiť. Možno sa to bude dať riešiť splátkami, ale nezdá sa mi, že by jej to odpustili. Aj keď ona za túto chybu nemôže...

    "bezplatne" nehumanne skolstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.