Zavrieť

Porady

číslovanie dokladov

ahojky, chcela by som radu ohľadom číslovania dokladov, celé roky číslujem napr.: výdavkový pokladničný doklad V 1....100, a teraz sa mi dostala informácia, že možno číslovať po mesiacoch, napr.: za január výdavkový pokl. doklad:
V200601001
V200601....
za február
V200602001
V200602.....
a chcela by som vedieť, či možno takto číslovať doklady po mesiacoch, lebo doteraz som číslovala od dokladu v1.... až do konca roka, ako doklady išli, má s tým niekto skúsenosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Záleží od Teba, ale keď chceš zmeniť číslovanie, tak najlepšie by bolo od začiatku účtovného roku. Nemeniť číslovanie uprostred roka.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Lubaba
    ahojky, chcela by som radu ohľadom číslovania dokladov, celé roky číslujem napr.: výdavkový pokladničný doklad V 1....100, a teraz sa mi dostala informácia, že možno číslovať po mesiacoch, napr.: za január výdavkový pokl. doklad:
    V200601001
    V200601....
    za február
    V200602001
    V200602.....
    a chcela by som vedieť, či možno takto číslovať doklady po mesiacoch, lebo doteraz som číslovala od dokladu v1.... až do konca roka, ako doklady išli, má s tým niekto skúsenosti ?
    Viem, že číslujú aj týmto spôsobom, ako píšeš, dôležité je ako si to ošetríš v smernici o vedení účtovníctva. Takýmto "mesačným"spôsobom číslujú aj faktúry. Ja číslujem narastajúcim spôsobom od januára po december. Ale priznám sa, že si dám pokladničné doklady vždy zoradiť a číslujem ich ručne až po DPH.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [=Lubaba] ahojky..., že možno číslovať ... napr.:
    V200601001
    V200601....
    za február
    V200602001
    V200602.....Hádam by si ale nechcela vypisovať tieto čísliská na VPD? Že to nie je takto myslené?
    a chcela by som vedieť........

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    ondrejvla
    Viem, že číslujú aj týmto spôsobom, ako píšeš, dôležité je ako si to ošetríš v smernici o vedení účtovníctva. Takýmto "mesačným"spôsobom číslujú aj faktúry. Ja číslujem narastajúcim spôsobom od januára po december. Ale priznám sa, že si dám pokladničné doklady vždy zoradiť a číslujem ich ručne až po DPH.
    Nemám rád "mesačné" číslovačky. Kričí z toho malá firma tváriaca sa ako starší brat VSŽ, alebo "vsúvač" dokladov - profesionál. A myslím, že aj mnohí daňari majú ten pocit. Veď sú mnohé iné variácia na tému číslovania a pod. , nie?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja som sa stretla už aj s tým, že mala firma za mesia c 3 vyšlé faktúry za mesiac a číslovanie bolo nesledovné:
    200601001
    200601002
    200601003
    200602001
    200603001
    200603002
    ..............
    A došlé faktúry tie od 1,2,3...........
    Už mám od nich pokoj, stačilo.

    hana 10 je offline (nepripojený) hana 10

    hana 10
    mne velmi vadi, ze ked odo mna niekto dostane fakturu v maji, tak vidi na cisle, ze je 4-a v poradi v tomto roku. chcela som to zacat cislovat vzdy v ramci mesiaca, ale mojmu uctovnikovi sa to nezdalo, vraj DU nevie skontrolovat, ci su to vsetky faktury atd... okrem toho nefakturujem casto...

    ak mate nejaky overeny system, dajte vediet, vdaka.
    Naposledy upravil hana 10 : 26.07.06 at 21:07

    gu100 je offline (nepripojený) gu100

    gu100
    cislovanie dokladov nie je myslim nikde jasne a priamo osetrene, iba ze musia ist vo vzostupnom rade to asi staci, nie? cize nemala by si mat cislovanie podla mesiacov a vzdy zacinat od jednotky... je to aj nazor nasho auditora, ktory mi to hned zavrhol, ze tak to veru nepojde .)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    gu100
    cislovanie dokladov nie je myslim nikde jasne a priamo osetrene, iba ze musia ist vo vzostupnom rade to asi staci, nie? cize nemala by si mat cislovanie podla mesiacov a vzdy zacinat od jednotky... je to aj nazor nasho auditora, ktory mi to hned zavrhol, ze tak to veru nepojde .)
    Keď číslovanie v každom mesiaci začína od 1 malo by to byť v internej smernici osetrené a odôvodnené.

    číslovanie dokladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.