Zavrieť

Porady

Preplatenie nevyčerpanej dovolenky pri práci na zmeny

Dobrý deň.
Dňa 30.9.2017 mi uplynula výpovedná lehota u bývalého zamestnávateľa.Počas nej som si kvôli situácii na pracovisku nemohla vyčerpať dovolenku a tak mi zamestnávateľ mal preplatiť nevyčerpanú dovolenku za rok 2017 (15dní) aj za rok 2016 (4,5 dňa). Počas roka 2017 som nečerpala ani jeden deň dovolenky. Na páske som mala vyčíslených na preplatenie 100 hodín. Je to takto v poriadku? Pracovala som na 12 hodinových zmenách a ak mám správne informácie, tak dovolenkový deň sa v tomto prípade ráta ako 8 hod, t.j. za 19,5 dňa dovolenky by to vyšlo 156 hodín. Je môj laický prepočet správny alebo má na to vplyv ešte niečo iné a bývalý zamestnávateľ mi preplatil správny počet hodín? Ďakujem vopred za odpovede.
veronikasad Mala su v PZ nerovnomerne rozvrhnuty pracovný čas? Koľko hodín týždenne?
zuzullka áno, citujem: " Pracovný čas je rozvhrnutý nerovnomerne na sedem pracovných dní v týždni, t.j.od pondelka do nedele." Presný počet hodín týždenne v zmluve nie je uvedený, pokryté to je vetou, citujem: "Zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli, že budú uplatnovať ustanovenia par. 87 zákoníka práce a zamestnanec bude mať rozvrhnutý pracovný čas nerovnomerne na jednotlivé týždne."
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tvoj narok na dovolenku by mal byt prepocitany na tvoje zmeny, kam sa ale nepocita prestavka, cize zmena je asi 11,5 hodinova.
    Narok 15 dni by mohol byt narok do konca septembra, neprepocitany, cize na 8 alebo 7,5 hod. denne.
    Aj ked spocitas 15+4,5 a vynasobis 7,5, stale je tych 100 hodin na preplatenie malo,
    urcite by som ziadala podklad od byvaleho zamestnavatela ako dosiel k 100 hodinam. Vyzera to na 12,5 dna po 8 hodin, cize ako by ti uznali len 8 dni dovolenky za tento rok.
    Treba popozerat aj pasky, ci tam skutocne ziadnu dovolenku cerpanu nemas v tomto roku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzullka Ďakujem za odpoveď. Určite si staršie pásky skontrolujem a popýtam sa znova. Prvýkrát keď som sa na to ozvala, tak mi bolo povedané, že to je preto, lebo som neodpracovala celý rok, ale keď som to doma v kľude pozerala znova, tak mi to proste nesedelo.
    zuzullka Ešte ak sa smiem spýtať - v akej výške by mi nevyčerpaná dovolenka mala byť preplatená? Resp. ako sa to prepočítava na eurá?
    ivka70 hodinovy priemer na pracovnopravne ucely x pocet hodin na 1 den x pocet dni zostatku dovolenky
      zbaliť

    Preplatenie nevyčerpanej dovolenky pri práci na zmeny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.