Zavrieť

Porady

2x marodky

Dobry som szco a tiez pracujem na TPP, odvody do socialnej platim 2288,- ale nie dobrovolne . Kedze si platim aj ako szco odvody tak by som mal mat pri marodke 2 x vyplatenu marodku a to od zamestnavatela a tiez ako zivnostnik od socialnej , je to naozaj tak ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ešte doplním že následne ako SZČO máš nárok na "krátenie" čiastky odvodov v sociálke aj v zdravotnej poisťovni za obdobie, ktoré si bol PN

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    zuzanar
    Áno, potrebuješ ale vystaviť od lekára dve potvrdenia.
    potvrdenie od lekara si mozem iba prefotit lebo pacient moze mat len jedno potvrdenie s jednym cislom marodky . pytal som sa u lekara ci da dve a ze to nieje mozne a mam si prefotit

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    kratenie ako vypacitam ? ked platim minim . VZ 2288, vypocitam 2288 / pocet kalendarnych dni x pocet dni marodky ? a toto odpocitat stoho VZ
    Naposledy upravil Martinbiro : 28.07.06 at 17:31

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ja mám pomerne čerstvé informácie že lekár má vydať dve potvrdenia (vybavovala som podobný prípad na sociálke minulý mesiac), na jednom potvrdení bude uvedené že je pre SZČO, druhé potvrdenie je pre teba ako zamestnanca s názvom zamestnávateľa... Ohľadom krátenia je najlepšie opäť spolupracovať priamo so sociálkou, mne pani poradila spôsob, že má szčo zaplatiť nasledovné odvody v plnej výške a následne si dať vyrátať v sociálke preplatok a tento si dať vyplatiť...

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    bendži
    Ja mám pomerne čerstvé informácie že lekár má vydať dve potvrdenia (vybavovala som podobný prípad na sociálke minulý mesiac), na jednom potvrdení bude uvedené že je pre SZČO, druhé potvrdenie je pre teba ako zamestnanca s názvom zamestnávateľa... Ohľadom krátenia je najlepšie opäť spolupracovať priamo so sociálkou, mne pani poradila spôsob, že má szčo zaplatiť nasledovné odvody v plnej výške a následne si dať vyrátať v sociálke preplatok a tento si dať vyplatiť...
    dakujem za radu no uvidim co sa da robit pondelok navstivim lekarku este raz cize musim ma 2 rozdielne marodkove papiere s dvoma identifikacnymi cialami, tak ?
    a tu socialnu urobim tak ako si vravela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.