Zavrieť

Porady

kocúr - nechutenstvo

Prosím o radu. 7 mesačnému kocúrikovi zistili parazita giardia. Boli mu nasadené lieky - dávame 3 deň, je izolovaný. Vodu pije, ale odmieta stravu, resp. zožerie veľmi máličko (trošku z mačacej kapsičky) mäsko ani granule nechce. Podávame aj pastu pre mačky v rekonvalescencii, ale mám obavy o jeho stav, nakoľko je veľmi schudnutý. Poraďte, ako by som mu mohla pomôcť, resp. ako do neho dostať jedlo príp. aké, aby trošku zmocnel.
4 komentárov     zbaliť
arizona co mu konkretne davas jest?Ake znacky granul,ci konzerv?Co okrem toho?
korela V každom prípade si dajte pozor predovšetkým na seba, aby ste ho od neho nechytili. Ak je obsah človeka čriev prázdny, živia sa výstelkou tenkého čreva, čo je veľmi bolestivé.
http://www.wikiskripta.eu/w/Giardia_lamblia
misoft Takže môj komentár nižšie predsa mal pravdivý základ - na rozdiel od niekoho, čo tvrdil niečo o mrazenom mäse....
korela Asi nebudeš nadšený v tomto prípade mojou odpoveďou. Podľa mňa, človek sa môže snažiť pripravovať pre mačku mäsko, ale je ak vonku schopná zožrať všetko možné ako niektoré psy, tak zbytočná námaha a iba pravidelne odčervovať. Iné je, ak sa z bytu nepohne.
.
Pred 30 r. tu nebol internet, tak informácie o parazitoch boli v spoločnosti skúpe. V hore uvedenom linku som sa dnes dočítala v časti Patogenéza a Klinický obraz ..."malabsorpce vitaminu B12, deficit disachridázy a laktózová intolerance;
bez léčby vzniká chronická giardióza (až v 50 %);
může se poté vyvinout céliakie."
Moje augustové dieťa mi odrodili dve krásne dobré bytosti, jedna z nich pôrodná bezdetná ešte mladá asistentka mala doma mačku, ktorá s nimi stolovala normálne aj pri hosťoch, tanier na stole. Stačilo možno iba raz priložiť mačičku ku svojej tvári a vo vlasovej časti sa mohli uchytiť vajíčka. Letné horúčavy práve kulminovali, ktovie, koľko detí sa mohlo takto v pôrodnici nakaziť, i keď ako píšu, dojčené deti sú pred nimi chránené.
Naše dieťa prišlo do sterilného bytu, podnes si kladiem otázku, kde k tým lambliám prišlo, prečo som rok a pol nespala aj s ním, kým sa na ne neprišlo. Takže od dnes budem zasa žiť v tom, že na príčine mohli byť mačky, pretože suseda vláčila denne z práce surové mäso a potme ho rozhadzovala po dvore. Takže kŕdle mačiek chovala z celého okolia. Už je dávno preč, a mohlo to mať dopad aj na jej jedno dieťa, ktoré predčasne opustilo svet so zvláštnou dg. Črevnou.
..
Neviem si predstaviť, aby mi mačka chodila po kuchynskej linke, po stole, ani keby bola zo zlata. A zaručene by som tam každé ponúknutie odmietla.
Psa možno hygienicky opatriť sprchou každý deň aj viackrát, ak je bytový. Mačka sa stále síce celá čistí, ale neviem čo sa tým všetko dosiahne.
Byť majiteľom chorého kocúrika, dám celú rodinu v okamihu na lamblie vyšetriť. Ak nechce získať anémiu, celiakiu a pod. Neviem, či tie mačky stoja zato. Majú aj plusy, ako každé zvieratko, ale toto pre mňa nie.
Aj tak sú premorené všetky.
.
Ospravedlňujem sa mačičkárom za názor.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  Nie som veterinár.... ale! Skúsiť striedať kapsičky od rôznych výrobcov (aby to nebolo len jednotvárne). Stravu mu deliť (kapsičku) na niekoľko menších dávok (aby v miske nezostávali zvyšky). Misku pravidelne po každom nakŕmení riadne umyť + raz denné misku omyť riadnou horúcou vodou (pre prípadné vylúčenie kontaminácie parazitom od samotného kocúrika). Mäso - v žiadnom prípade surové, ak už, tak tepelne spracované, najlepšie kuracie. Vodu mu meniť i trikrát denne, nech je stále čerstvá a čistá.
  Záchodík - ak naň chodí - použiť výstelku na základe bentonitu (hrudkuje moč a vysušuje mačacie výkaly. Toto ale polezie do financií - túto výstelku denne meniť, nakoľko parazit sa môže s výkalmi vylúčiť do podstielky a potom sa opäť môže preniesť späť.

  Nech sa drobcovi darí - skúste to.
  afrikánka Musím ťa opraviť
  Surové mäso sa môže, ale najskôr musí byť minimálne 48 hodín hlbokozmrazené. Po takejto úprave sa podáva mierne zohriate, narezané na malé kúsky. Všetka hydina, hovädzie, ryby, okrem bravčového a králičieho.
  Takáto strava je určite pre mačky vhodnejšia a prirodzenejšia, ako kapsičky, konzervy, granulky a iné pamlsky, ktorými sú zahltené predajne a eshopy.
  Samozrejme najvhodnejšie je, ak mačka má slobodu pohybu a môže loviť.
  misoft Tvoj pohľad na vec.... hlbokomrazené mäso (teda okolo -30°C) - baktérie toto prežijú, po rozmrazení sú opäť aktívne. Po tepelnej úprave (nad 80°C a je to dokázané) - skoro všetky sú zničené (ovšem, ak to nie sú extrémofilné baktérie niekde z hĺbky mora 4000m zo sopečných výduchov na zemskom zlome (tie vydržia až okolo 150°C, nepotrebujú kyslík - potrava je im síra).
  Mimochodom - prežili dokonca baktérie vystavené kozmickému chladu a kozmickému žiareniu....

  bettylou je offline (nepripojený) bettylou

  :-)) bettylou
  surové mäso na drobnejšie kúsky nechce? kuracinu, resp hovädzinu, myš bude asi momentálne problém. nejakú prirodzenejšiu stravu ako kapsičky, možno..
  pravdepodobne hnačkuje, a ak má nasadené Fenbendazole and metronidazole, tak mu pár dní chutiť ešte nebude, musí veterinár určiť dávky, hádam to koco vydrží (mal by), potom sa doje

  taiko je offline (nepripojený) taiko

  Som, kto som taiko
  Mozno Royal Canin Convalescence Support prasok by pomohol ? https://krmivo-psy.heureka.cz/royal-...ikace/#section

  "Krmivo Convalescence Instant Diet je možné zředit vodou a podávat pomocí sondy či injekční stříkačky nebo k přímé konzumaci. Prášek lze také zamíchat do každodenní stravy zvířete. "

  vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

  vlado 33
  Svokra varí v kuchyni guláš

  Malý kocúr sa pritúli k jej nohe a mňaukaním si vyprosuje kúsok mäsa. „Vypadni!“ kričí naňho svokra a odkopne ho do kúta.

  Vzápätí prichádza zať z práce, posadí sa k stolu a svokra mu hovorí: „Uvarila som výborný guláš len pre teba,“ a naberie mu plný tanier. Skôr než začne jesť, pritúli sa k nemu kocúr a prosí o kúsok mäsa.

  Zať mu ho hodí so slovami: „Daj si, miláčik.“ Kocúrik mäso zhltne a vzápätí leží rozpleštený na zemi a nedýcha. Zať sa rozľútostí a zakričí na svokru: „Tak otráviť ste ma chceli, vy beštia!“ a vypáli jej facku. Kocúr pootvorí očko a pomyslí si: „To máš za to, ty ku*va lakomá!“
  danka1822 toto bolo zaujímavé. ale nevhodné...

  kocúr - nechutenstvo

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.