Zavrieť

Porady

Zemná elektrická pripojka

Zdravim,potrebujem prerobiť pôvodnú vzdušnú prípojku na zemnú a bude sa podrazat cesta a prípojka bude v 75 chrániče. Chcel by som vedieť,či môžem aj ostatné káble ťahať v tej istej chrániče,teda káblovku(koaxial) a internet(lan kábel). Či to tak môže byť.
Ďakujem.
Xanti No tuším mne kedysi elektrikári spomínali, že koaxial nemá ísť vedla kábla elektrického lebo bude rušiť príjem. Takže podla mna by si mal mať aspon dve chráničky .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Ak sa jedná o kábel prípojky tak určite nie. Nielenže to je v rozpore z STN normou
    ( ktorá vyžaduje aj 10cm medzi chráničkami)., ale je to aj nepraktické. Je problematické pri výmene,doplnení. Včera sa ťahalo v metalike dnes v optike a zajta ...
    NORMA aj tu:http://www.stavba-az.sk/viewtopic.php?f=19&t=775
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vladis77 no to si ma nepotesil,pretoze chcem robit novu strechu a koli tomu vlastne budem menit pripojku,aby som na strechu netahal 3 kable,som to chcel potiahnut vsetko spolu.Takze prerabam pripojku zbytocne,kedze aj tak budem viest kable na strechu.Mal som si to overit skorej,nie az teraz,ked uz idem realizovat prepich pod cestu.
    dik
    canbo Prepych je dostatočný na dve chráničky, jednu na silovú a druhú ostatné.
    vladis77 No do vpichu sa hneď ťahá 75mm chranicka. Jedná sa mi len o súbeh pod cestou,ostatné bude ručne kopané,tam by sa mohlo viesť nn po jednej strane ryhy a káblovku+internet po druhej. Ešte som rozmýšľal,že v súbehu pod cestou dať koaxial a lan do tienenia,hliníkovej trubky. Nebolo by to tak v poriadku? Alebo by sa mohli do vpichu dať 2 chranicky,ale aj tak by boli tesne pri sebe. Možno by pomohlo ich dať kovové?
      zbaliť

    Zemná elektrická pripojka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.